Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Gergi v kayışı değiştirme

Shark

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba. 2010 model 1.2 ibizamın v kayışını değiştireceğim ama bunun için hangi parçaları almam gerekiyor bilmiyorum. Sanırım gergi rulmanı da almak gerekiyormuş, internetten sipariş edeceğim eksik sipariş edip tekrar beklemek istemiyorum. Tam olarak hangi kayış hangi rulman bilyaları almam gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim.

Bir kişi bile değiştirmedi mi v kayışını?

2015 1.4 atmosferik ibizam var ben degiştirdim v kayışı dayko siliconlu v kayış rulmanı degiştirdim ikiteli trend garaj

Kayış 100 tl rulman 25 tl gibiydi 6 Ay 7 ay oldu

Google arattır trend garaj adres çıkıyor işçilik temiz çalısıyolar ustalar adem usta ve ergun usta

Kayış ve rulman.
Alternatör de boşluk varsa onunda içinde rulman var. Değiştirilebilir.

Arkadaşlar merhaba. 2010 model 1.2 ibizamın v kayışını değiştireceğim ama bunun için hangi parçaları almam gerekiyor bilmiyorum. Sanırım gergi rulmanı da almak gerekiyormuş, internetten sipariş edeceğim eksik sipariş edip tekrar beklemek istemiyorum. Tam olarak hangi kayış hangi rulman bilyaları almam gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim.
Degistirmek istemenizdeki sebep nedir acaba normalde v ve triger kayisinin raf omru ya da arac üzerindeki omru 5 yil yada 120 bin km zamani geldiyse ikisini bir degistirmeniz daha saglikli olur gates ya da valeo tercih etmenizi tavsiye ederim

Aracım 2010 olduğu için hiç değişmemiş orjinali var üstünde. Ses yapmaya başladı o yüzden değiştirmek istiyorum.

Acilen degsitirmenizi tavsiye ederim 10 yıl olmuş eğer hala kendi orjin kayislari ise gates ya da valeo tercih edin
üzerinden orjinal kayışı çıktı. araç 4 senedir bende eski sahibi de hiç değiştirmemiş. dayco iyi deyip taktılar, umarım gates kadar kalitelidir.

Geri
Üst Alt