Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Gaz verirken aşırı titreme,EPC ve ESP sorunu(çözüldü)

Geçmiş olsun o sıkıntının üstüne insan 350-500ü düşünmüyor bile değil mi :) ?
Allah daha büyük sıkıntı vermesin. Çözüldüğünde sevindim.

teşekkür ederim..
evet buji kabloları ve bobin değiştirildi.sorun bundan kaynaklıymış.bilgisayara da bağladı.esp ikaz lambasının yanma sebebi de diğer sorunun tetiklemesi nedeni ileymiş onda bir sorun yokmuş..yakıt kirliliği seçeneğini sorduğumda ise eğer yakıttan olsaydı motoru durdurduğunuzda,kontak kapattığınızda düzelirdi muhtemelen sürekli yanmazdı dedi usta..
bobin ve buji kabloları değiştikten sonra araç kendine geldi resmen..bu arada işçilik hariç 280 tl tuttu normal midir bilmiyorum...
ilgilenen arkadaşlara teşekkürler..
Merhaba hocam forum sitelerini gezerken sizin aracınızın sorunu benim aracımın sorununa benzer olduğunu gördüm bende Jetta 1.2 TSI 2011 model bı araç var sabahları yada günün ilk çalıştırmasında EPC ve ESP (asr) ışığı yakıyor gaza kökten basınca yemiyor 3 devri geçmiyor sonra kontağı kapatıp tekrar açınca düzeliyor siz çözümü nasıl buldunuz bobin mi yakıt kirliliği mi gaz kelebeği mi

Geri
Üst Alt