Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Gaz Pedal Ayarı

ugur1905

Kayıtlı Üye
2015 1.0 dsg aracım var. Kırmızı ışıkta durduğumda gaza çok basmasam bile çok hızlı kalkıyor birden. Genelde kalkış vitesini de 2. Vites olarak ayarlıyor araba.
Gaz pedalının eco gibi bir ayarı var mı aracı yeni aldım çok fazla bilgim de yok. Biraz daha yumuşak kalkmak isterim.
Kullandığım diğer araçlarda otomatik diğerlerinde böyle birşey yaşamadım.

Alışkanlık gerekiyor. Auto Hold varsa ondan kaynaklı olabiliyor bazen. Kalkışta gaza basıp bırakın önce hızlı şekilde. Sonra tekrar yumuşak basarak kalkabilirsiniz. Herhangi bir gaz ayarı yok o konuda.

Bizdeki 2016 1.0 İbiza FR da dediğiniz gibi kalkıyor, gaza dokununca yarım saniye kadar tepki vermeyip sonra zıplıyor.

Ya ayağınızı frenden biraz erken çekip ilk heraketi gaza basmadan yapmasını beklemelisiniz. Ya da sprint booster/pedal commander tarzı bir gaz tepkisi yönetim cihazı alıp istediğiniz şekilde hassas ayar yapabilirsiniz ama sırf bunun için o paraları vermeye değer mi bilmiyorum.

Bugün yakınımın dsg li skoda rapid'ini sürünce dediğiniz durumu ben de yaşadım. Bunun için frenden ayağımı kaldırıyorum iki saniye sonra da çok yavaş basıyorum gaza hareketlendiğinde de normal basmaya başlıyorum. Maalesef bu grubun araçlarında bu huy gibi.

Bugün yakınımın dsg li skoda rapid'ini sürünce dediğiniz durumu ben de yaşadım. Bunun için frenden ayağımı kaldırıyorum iki saniye sonra da çok yavaş basıyorum gaza hareketlendiğinde de normal basmaya başlıyorum. Maalesef bu grubun araçlarında bu huy gibi.
1.2 1.4 ve 1.5 lerde bu şekilde değil aslında, 1.0 öyle çalışıyor. O da C sınıfı için geçerlimidir bilmiyorum. C sınıfında en az 1.2 motor kullandım. Beklenmedik hareketler yapmıyordu hiç biri.

Cevaplarınız için teşekkürler.
Yapacak birşey yok kullanım şeklimizi değiştireceğiz artık :)

Cevaplarınız için teşekkürler.
Yapacak birşey yok kullanım şeklimizi değiştireceğiz artık :)
VAGCOM'cularla bir görüşün isterseniz, belki bir hassasiyet ayarı falan vardır, ama kalıcı olarak öyle bir ayarı değiştirmek de çok mantıklı değil.

Benim aracımda 1.2tsi 2017model aynı sorun bendede var gaz pedalına bir türlü alışamadım.Gençler için iyi ama ben 63 yaşındayım.Birgün biryere vurucam diye ödüm kopuyor.

Geri
Üst Alt