Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Gaz kesme ve Siyah duman bırakma

mrgunee

Kayıtlı Üye
Merhabalar,

Arabalardan çok fazla anlamam ve geçen ay bir kazaya karıştık malesef. Kazadan sonra diğer arabayı çekerken ilk kez siyah duman attı ve motor emisyon ikaz ışığı yaktı araç. 1 aydır malesef ki aracı bu şekilde kullanıyorum. Aracım İbiza 1.4 Tdi 2005 model. Bu ışıkla beraber, aracıma yarım gaz verdiğimde, gazı bir kesiyor bi geri veriyor bir kesiyor bi geri veriyor, bu gaz kesmesini yaparkende arkadan siyah bir duman çıkartıyor (Arkadaşım siyah duman çıktığını söyledi), Fakat gazı sonuna kadar basınca hiçbir kesme yaşamıyorum veya çok az dokununca fakat bu iki durum haricinde gaz kesme yaşıyorum.

Neden 1 aydır böyle kullanıyorum, gurbetteyim dilim yok ve bazı masraflar yapmıştım. Bundan dolayı arabayı tamir ettiremedim fakat arabada daha büyük bir sorum çıkartır diye korkuyorum. Bu yüzden sorunumun ne olduğunu anlamamda yardımcı olursanız çok mutlu olurum ve bunu nasıl çözebileceğimi söyleyebilirseniz. Şimdiden sizden çok teşekkür ederim.

Edit: Gaz kesme dediğim olayı 1500 devirde yaptığını söyleyebilirim, sabit bir şekilde 1500 devirde tutarsam gazı kesip geri veriyor kesip geri veriyor. Benim şahsi düşüncem turbo borusunda bir sorun olması.

Son düzenleme:
Turbo borusuna baktığımda bir sorun göremedim fakat intercooler akıtma yapıyor sorun intercoolerdan dolayı olabilir mi yoksa bu sorunu sadece turbo borusu mu yaratır ?

Geri
Üst Alt