Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Garip bir elektrik hatası

Lasttaner

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar,
Aranıza yeni katıldım. 2006 leon var. Arabamı hastada 2-3 kez anca kullanan biriyim. Geçen cuma bindim, kontağı açtım, saat ve küçük km değerlerinin resetlendiğini gördüm. 00.00 hepsi böyleydi.
Arabayı çalıştırdım, bu seferde akü lambası yanıp sönmeye başladı.
Korktum biraz tabi. Hemen stop ettim. Bir kere daha böyle yapmıştı, kutup başları gevşediği için olmuştu, sıkınca düzelmişti.
Efendime söyleyim, kaputu açıp aküyü kontrol ettim. Sorun yoktu. Elektrikçiye gittim. Akünün şarjına baktı, bir sorun yok dedi.
Sıfır akü taktık, yine aynıydı. Şarj lambası yanıp sönüyor ve aracın göstergeleri sıfırlanıyordu.
Daha sonra ank iskitler’de bir elektrikçiye gittim. Dinamonun kömürlerine falan baktılar. Onlarda da sorun yok. Araba kendini şarj ediyor. Akü de sorun yok.
Makinaya bağladılar, yine bir sorun yok.
Arada bir saat ve gösterge normale dönüyor. Akü lambası sönüyor. Ama sonra tekrar aynısı oluyor.
Ha bir de, benzin ve hararet ibresi, kontağı kapatınca 0’a inmiyor. Arabayı kumandadan açınca içerdeki göstergenin ışığı yanıyordu, o da yok.
Benim anladığım, kontak kapalı olunca, elektrik aksamı devre dışı kalıyor.
Sigortalardan şüpheleniyorum.
Tekrar bir elektrikçiye gideceğim.
Sizin başınıza böyle bir sorun geldi mi?
Veya çözüm konusunda bilgi verebilecek var mıdır?
Teşekkür eder, iyi akşamlar dilerim.

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
Merhaba, akü (-) kutup kablosunun araç şasesine bağlantı yerini kontrol ettirdiniz mi?

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba, akü (-) kutup kablosunun araç şasesine bağlantı yerini kontrol ettirdiniz mi?

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hepsini kontrol ettirdim. Sorun gösterge panelinden olduğu kesinleşti. Sorunu çözdük. Gerekli işlem yapıldı.

Hocam bende aynı durumdan şikayetçiyim 2 haftada bir biniyorum araca bazen arada sıfırlanıyor kendisi nedenini bulursanız veya biliyorsanız paylaşın lütfen çok can sıkıcı.Sadece resetleniyor bende uyarı fln çıkmıyor.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam bende aynı durumdan şikayetçiyim 2 haftada bir biniyorum araca bazen arada sıfırlanıyor kendisi nedenini bulursanız veya biliyorsanız paylaşın lütfen çok can sıkıcı.Sadece resetleniyor bende uyarı fln çıkmıyor.

Bizdeki olay farklı hocam, bizim olay yazılımsal malesef. Servise sorduğumda bununla ilgili bir güncelleme beklediklerini söylemişlerdi en son eylül sonu bakıma gittiğimde. Ateca benim de 2. aracım bende uzun süre binmeyince saat, yol bilgisayarı sıfırlanıyor hatta ben genelde spor göstergede kullanıyorum aracı sıfırlanınca dijital ekranda analog göstergeye dönüyor (sol taraf devir saati , sağ taraf hız saati olan göserge)

Bizdeki olay farklı hocam, bizim olay yazılımsal malesef. Servise sorduğumda bununla ilgili bir güncelleme beklediklerini söylemişlerdi en son eylül sonu bakıma gittiğimde. Ateca benim de 2. aracım bende uzun süre binmeyince saat, yol bilgisayarı sıfırlanıyor hatta ben genelde spor göstergede kullanıyorum aracı sıfırlanınca dijital ekranda analog göstergeye dönüyor (sol taraf devir saati , sağ taraf hız saati olan göserge)

Anladım hocam bilgilendirme için teşekkürler bir sorun var diye korkmuştum allahtan yazılımsal.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Hocam bende ilk kez bu problem oldu. 5 gün kullanmadım aracı, bindiğimde saat 00:00 ve tüketim verilerinin tamamı sıfırlanmıştı. Ayarlarda bir gariplik yoktu. Yakında bakıma gidince söylemeyi düşünüyorum.

30 Aralık’a aldım randevuyu. Muhtemelen yazılım güncelledik deyip verecekler. Sinir bozucu bişey ama. Akü falan dicem de 5 gün kullanmayınca böyle olacaksa işimiz var

Vw den bir sürü araç kullandım halada kullanıyorum şuana kadar hiç böyle birşeyle karşılaşmadım yeri gelincr 3 hafta kullanmadım ama böyle birşey olmadı bu şekilde olucaksa işimiz çoook onu geçtim trip de sıfırlanıyor yakıtı hesaplayamıyorum ilginç birşey acaba karoq da varmı.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt