Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

FULL LINK ve gizli özellikler için fikirler ve önerileriniz?

fazi

Kayıtlı Üye
1 ay önce kadar sıfır evo 80hp aldık fakat bu full link durumunu yeni öğrendim. Mevcut olan özelliği kullanmak için neden ücret ödediğimizi anlayamadım ama global bi sorunmuş galiba bize özel değil. Yetkili servisten lisans almalı mıyım yoksa dışarıda yaptırmak daha mı ucuz olur, gizli özellikleri kendimiz de açabilir miyiz gibi sorularım var. Cevaplarınızı bekliyorum

Full link kullanmak istiyorsanız VAG grubunda ne yazık ki açtırmanız gerekiyor. Kimi kullanıcılar çok gereksiz buluyor, benimse olmazsa olmazım. Android Auto / Apple Carplay kullanmaya alışınca bunların olmadığı araçları kullanmak zulüm gibi geliyor.

Ben tabi her gün Siri ve Google Asistan kullandığım için varlıklarına çok alışığım, bir anda kaybolduklarında zorlayıcı oluyor. Ama telefonu rootlamadan/jailbreaklemeden video falan izleyemezsiniz eğer o amaçla düşünüyorsanız. Sadece Spotify/Youtube music gibi uygulamalar, Google/Apple Maps ve Waze navigasyon için (Yandex kullanıyorsanız o da yok), bir de whatspapp/telegram/MS teams gibi uygulamaları sesli komutlarla kullanabilirsiniz. Benim ekstradan akıllı ev olduğu ve google ve siri'ye bağlı olduğu için örneğin evden çıkarken açık unuttuğum bir ışığı kapatabiliyor ya da eve giderken önden klimayı araca sesli komutlar vererek açabiliyorum.

Gizli özellik için uygun kablo ve yazılımı edinirseniz kendiniz de yapabilirsiniz ama bu işi ticari olarak yapmayı düşünmüyorsanız o kadar para vermektense gidip hizmet veren herhangi bir yerden açtırmak çok daha ucuza gelecektir. 100-150 liraya özellikleri açıyorlar, orjinal bir kablo birkaç bin liradan aşağı gelmeyecektir.

1 ay önce kadar sıfır evo 80hp aldık fakat bu full link durumunu yeni öğrendim. Mevcut olan özelliği kullanmak için neden ücret ödediğimizi anlayamadım ama global bi sorunmuş galiba bize özel değil. Yetkili servisten lisans almalı mıyım yoksa dışarıda yaptırmak daha mı ucuz olur, gizli özellikleri kendimiz de açabilir miyiz gibi sorularım var. Cevaplarınızı bekliyorum
@faw13 Telefonu rootlamadan kablosuz şekilde telefonun ekranını (ios,android) ekrana yansıtabiliyorsunuz fullinki açtırdıktan sonra. İnternette var android auto diye geçiyor adı sanırım. Ayrıca IPTv , Netflix, Yandex gibi uygulamaları da açabiliyorsunuz. Kodlama vs gerek yok USB den araca takıp tanımlıyorsunuz ilk kuruluş 30-60sn civarı sürüyor. Sonraki bağlanmalar çok kısa oluyormuş. Aracı satarsanız cihazı yeni fullinkli aracınızda kullanabiliyorsunuz. 2 yerden fiyat aldım ikisi de 2500TL dedi.

O ekstra bir cihaz hocam, Full Link ayrı o ayrı :) Onun çalışması için de Full Link'in açık olması lazım. CarPlay üzerinden sanki bir iphonemuş gibi sistemi kandırıp bağlanan android temelli bir cihaz sizin dediğiniz. AI Box diye satılıyor. Android işin içine girdikten sonra her türlü herşey yapılıyor zaten. Full Link yani telefonu USB ile bağladığınızda kısıtlamalar var. Full link açılmamış araçta dediğiniz sistem de çalışmıyor.

O ekstra bir cihaz hocam, Full Link ayrı o ayrı :) Onun çalışması için de Full Link'in açık olması lazım. CarPlay üzerinden sanki bir iphonemuş gibi sistemi kandırıp bağlanan android temelli bir cihaz sizin dediğiniz. AI Box diye satılıyor. Android işin içine girdikten sonra her türlü herşey yapılıyor zaten. Full Link yani telefonu USB ile bağladığınızda kısıtlamalar var. Full link açılmamış araçta dediğiniz sistem de çalışmıyor.
Aynen hocam zaten yazımın başında fulllinki açtırdıktan sonra diye başlamıştım yazıma.

Geri
Üst Alt