Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Far Temizlenir Mi?

Buzlanma olmuş farda, cam değil mika tarzı bir malzemeden yapılır far, o farı temizlemek için zimparalamaniz lazım, 100-150 TL ye bu işi yapıyorlar, fabrikadan çıkmış gibi oluyor far

bende de aynı sorun olmustu ben ustunde ugrasarak cozdum olayı

ınce su zımparası 1-2 saat kadar suda beklettım
farı acıkta kalacak sekılde kagıt bant ıle kaportayı kapattım
zımparayı aynı yonde olacak sekılde 3-4 defa gectım cam sıl yardımı zımparanın kaldırmıs oldugu mıka tozunu sılıp yuzeyı temızledım
Farecla g3 kalın pasta ıle yuzeyı temızledım turtle wax hare ve cızık gıderıcı pasta ıle de yuzeyı yenıden arındırıp gine turtle wax cila ile cilaladım farı tertemız oldu

bu saydıklarım elımde oldugu ıcın bı ucret tutmadı

Tanesini 50₺ parlatan bir yer buldum. Muhtemelen orada hallettireceğim. Elimde şarjlı matkap yok pasta cila elle aynı verimi vermiyor.
Kloroform yapayım dedim buharlaşma için 12v kızdırma buji vs düzenek 20tl tutacak. 25tl de kloroform fiyatı. Maliyet aynı oluyor.
Başka araç ta yok alsam fazla fazla kullanmaya oda yok.

Kloroform ile far parlatma işlemini tamamladım.
800, 1200, 2000 su zımpara ile önce zımpara yaptım.
Daha sonra da kloroform yöntemi ile parlatma işlemini tamamladım.

Basit bir aparat hazırladım. Kloroform maddesi 60°C kaynadığı için, Kaynar su kullandım.

Resimdeki ufak şişeye kloroformu, kavanoza da Kaynar suyu koydum.

Bu şekilde buharlaşma işlemi gerçekleşti.
İyi forumlar.

Screenshot_20200510_181919_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20200510_181922_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20200510_181909_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20200510_181915_com.android.gallery3d.jpg

Tanesini 50₺ parlatan bir yer buldum. Muhtemelen orada hallettireceğim. Elimde şarjlı matkap yok pasta cila elle aynı verimi vermiyor.
Kloroform yapayım dedim buharlaşma için 12v kızdırma buji vs düzenek 20tl tutacak. 25tl de kloroform fiyatı. Maliyet aynı oluyor.
Başka araç ta yok alsam fazla fazla kullanmaya oda yok.

Ustadim kloroformda ilerleyen zamanlarda mikada yapisini bozup kilcak catlaklar olusuyormus. İyi arastirmani tavsiye ederim. Yoksa ilerisi icin daha kotu olabilir.. yaptirip tecrube eden varsa yazarsa daha saglikli olur.

Ben mesaji yazarken yapilmis bile :) farketmeden yazdim.

İslem sonucu harika olmus ilerleyen zamanlarda tecrubelerini yazarsan bize de yol gostermis olur ustadim. Eline saglik sorunsuz kullanirsin insallah :)

Toplam işlem süresi yarım saat sürüyor. Kötü oldukça uygulamayı yapacağım artık. Eski hali çok daha kötüydü.
Far iç aynası kararma var. Onu araştırıyorum nasıl bir yöntem izlesem.

elinize saglık cok guzel gozukuyor fay aynası ıcın en saglıklı cozum degistirmek oluyor ınanın kı

Geri
Üst Alt