Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Erimiş Far Rölesi

sweetmember

Kayıtlı Üye
Merhaba; yaklaşık 6 ay önce kısa farları yaktığımda birkaç kez göz kırptı ve söndü. Far anahtarını kapatıp açtığımda düzeldi. Bunu bir hafta boyunca tekrarladı. Müsait zamanımda servise gidecektim ancak sorun kendiliğinden düzeldi ve yaklaşık 6 ay boyunca tekrar etmedi. (Uzun farlarda veya başka ışık aksamında sorun olmadı)

Ancak geçen hafta kısa farlar tekrar göz kırptı ve kalıcı olarak söndü. Eve uzunlarla dönmek zorunda kaldım. Ertesi gün ustama gittim. Far anahtarında bir sorun olduğundan şüphelendik. Aracı bilgisayara bağlayıp check ettiğimizde bir sorun göstermiyordu. Eski model bir passattan far anahtarı alıp denedik ancak sorun çözülmedi. Bunun üzerine elektrik aksamını kontrol etmeye başladık ve kısa far soketinin bağlı olduğu rölenin erimiş olduğunu fark ettik. Sebebini bilmiyorum. Benzer arızalarda bilgi olması için fotoğrafları da paylaşıyorum.

(Aracım 2011 Ibıza 1.4 Reference)

Ekli dosyalar

• IMG-20201123-WA0005.jpg
    IMG-20201123-WA0005.jpg
    222.1 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG-20201123-WA0004.jpg
    IMG-20201123-WA0004.jpg
    193.3 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG-20201123-WA0003.jpg
    IMG-20201123-WA0003.jpg
    143.1 KB · Görüntüleme: 26
Merhaba; yaklaşık 6 ay önce kısa farları yaktığımda birkaç kez göz kırptı ve söndü. Far anahtarını kapatıp açtığımda düzeldi. Bunu bir hafta boyunca tekrarladı. Müsait zamanımda servise gidecektim ancak sorun kendiliğinden düzeldi ve yaklaşık 6 ay boyunca tekrar etmedi. (Uzun farlarda veya başka ışık aksamında sorun olmadı)

Ancak geçen hafta kısa farlar tekrar göz kırptı ve kalıcı olarak söndü. Eve uzunlarla dönmek zorunda kaldım. Ertesi gün ustama gittim. Far anahtarında bir sorun olduğundan şüphelendik. Aracı bilgisayara bağlayıp check ettiğimizde bir sorun göstermiyordu. Eski model bir passattan far anahtarı alıp denedik ancak sorun çözülmedi. Bunun üzerine elektrik aksamını kontrol etmeye başladık ve kısa far soketinin bağlı olduğu rölenin erimiş olduğunu fark ettik. Sebebini bilmiyorum. Benzer arızalarda bilgi olması için fotoğrafları da paylaşıyorum.

(Aracım 2011 Ibıza 1.4 Reference)

Geçmiş olsun kötü durum araç yanmasına sebeb olabilir far akım değerini ölçtürün muhtemel bir sorun oluşuyor olabilir

Bir yerlerde bir kaçak/kısa devre olması muhtemel. Durup durduk yerde soketi eritecek kadar ısınmaz hiç bir kablo. Detaylı bir incelemeye alınması fayda var.

çok geçmiş olsun. allah korusun aracı bile yakabilirdiniz. benim düşüncem bir şekilde sıvı teması olmasından kaynaklandığı yönünde.

Geri
Üst Alt