Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dsg kavrama ve mekatronik farkı

str121

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhaba hayırlı ramazanlar.
Arkadaşlar 1.6 dsg 2012 leonum var. Benim merak ettiğim şu kavrama ve mekatronik aynı şey mi? Yada farkı ne.. Bu soruyu sorma sebebim şu, 10 gün önce dsg aracımın vites göstergesi yanıp sönmeye başladı araba tekledi konya da özel servise götürdüm. Mekatronik arızalı dedi. Mekatronik komple değişirse 3500 TL tamir olursa 1700 tl kart arızası tespit edilir kart değişirse 2500 tl civarı tutar dedi. Sonuçta tamir oldu 1700 tl ödedim. Şu an araba gidiyor:) hatta artık 1300 devirde değil 1800 de vites atıyor. Ancak önceden de olan bir sorun devam ediyor araba ısınınca yani çok trafikte kalınca veya çok uzun süre kullanınca kalkışlarda 1-2 de hafiften titreyerek geçiyor ama bunu ara ara yapıyor. Mekatronik tamir olunca geçer sanmıştım ama aynı. Acaba bu kavrama problemi mekatronik ile alakası yok mu? Çok merak ettim konuyu bilgisi olan paylaşabilir mi?

Merhabalar,

Kavrama baskı balatadır, motor ile şanzıman arasındaki bağlantıyı sağlar. Mekatronik ise vites değişimini sağlayan robot gibi düşünülebilir.

Kavrama ömürlüdür, tamiri söz konusu değildir, sorun varsa ya da yıprandıysa değiştirilir.Mekatronik tamir edilebilir ama pek sağlıklı olmuyor diye biliyorum.

Benim eski aracımda problemler silsilesi sonucu hem kavramaya hasar verdi hem de şanzımanı kırdı araç. Sonucunda bütün şanzıman değiştirildi. Kavrama, mekatronik ve vites kutusu, bunların beyni vs. 2016 yılında 30.000 lira gibi bir masraf çıkarmıştı, iyi niyet garantisinden halledilmişti.

Merhabalar,

Kavrama baskı balatadır, motor ile şanzıman arasındaki bağlantıyı sağlar. Mekatronik ise vites değişimini sağlayan robot gibi düşünülebilir.

Kavrama ömürlüdür, tamiri söz konusu değildir, sorun varsa ya da yıprandıysa değiştirilir.Mekatronik tamir edilebilir ama pek sağlıklı olmuyor diye biliyorum.

Benim eski aracımda problemler silsilesi sonucu hem kavramaya hasar verdi hem de şanzımanı kırdı araç. Sonucunda bütün şanzıman değiştirildi. Kavrama, mekatronik ve vites kutusu, bunların beyni vs. 2016 yılında 30.000 lira gibi bir masraf çıkarmıştı, iyi niyet garantisinden halledilmişti.
Hocam siz garanti uzatma yapmışmıydınız acaba. İyi niyet garantisinden yapmışlarya.acaba diyorum bu iş sadece garantisini uzatanlara ı yapılıyor

Hocam siz garanti uzatma yapmışmıydınız acaba. İyi niyet garantisinden yapmışlarya.acaba diyorum bu iş sadece garantisini uzatanlara ı yapılıyor
Ben bu işi çok anlamıyorum. Titreme yapıyor ara ara dediğim zaman dsg bu yapar arada diyorlar millet kabullenmiş

Ben bu işi çok anlamıyorum. Titreme yapıyor ara ara dediğim zaman dsg bu yapar arada diyorlar millet kabullenmiş

Benzer titreme ara ara bende de oluyor. Yoğun trafikte dur kalk yapınca sanki duracak gibi kendini öne atıyor araç ama sonra toparlıyor. Sinir bozucu

Audi yada bmw de dsg kullanıyor. Kötü olsa koymaz onlar dsg yi.sonuçta üst segment markalar. Biraz abartılıyor galiba

Benden önceki sahibi yaptırmış, ama uzatılmış garantisi de bitmişti aracın arıza yaptığında. Aslında servis bakımlı olmasına bakıyorlar ama galiba 2016 sonrası modellerde normal 2 yıla düşmüş artık sorun çıkarmıyor diye. Yani öyle birşey duydum ama doğruluğunu bilmiyorum, yetkili servisler daha detaylı bilgi verecektir bu konuda.

bı sorun yok merak etmeyın yagınızı ve sanzuman yag fıltrenızı degıstırıp yogun trafıkte manuel kontrol edınız aracınızı gecmıs olsun :)

Geri
Üst Alt