Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dsg şanzıman sorunu

bekletmenizi tavsiye etmem, benim eski aracım vites kutusunu kırdı, 29.000 lira fatura çıktı :) iyi niyetten işlem gördü araç. Siz gene de servise bir götürün belli olmaz, benim araç şanzımanı kırdığında 6 yaşındaydı, uzatılmış garantisi biteli 2 sene olmuştu.

İyi çıkmışsınız işin içinden :) ben aracın 2. Sahibiyim benden önceki sahini ilk bakım hariç diğer tüm bakımları sanayide yaptırmış bundan dolayı garanti dışı kalır diye biliyorum bakarlar mı dersiniz

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

İyi çıkmışsınız işin içinden :) ben aracın 2. Sahibiyim benden önceki sahini ilk bakım hariç diğer tüm bakımları sanayide yaptırmış bundan dolayı garanti dışı kalır diye biliyorum bakarlar mı dersiniz

Şansınızı denemeden bilemezsiniz :) Doğuş sizi yeni müşteri olarak görecek, bakımını serviste yaptırın, bir anda iyi niyete alıverirler. Bu durum araca değil aracın sahibine baktıkları bir konu aslında.

Avek oto randevu ücreti alıyor mu bilen var mı arkadaşlar? Araca bakmak için bir ücret alınıyor mu yani

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Avek oto randevu ücreti alıyor mu bilen var mı arkadaşlar? Araca bakmak için bir ücret alınıyor mu yani

Bu konularda servisler serbest piyasaya sahip. Eğer aracınızda bir arıza varsa geri bize gelsin diye almayabilirler. O anki ruhani durumlarına bağlı.
Diğer konulara gelecek olursak:
1-Aracınız üzerindeki şanzıman DQ200 model kuru kavrama, çukurlu yollarda vb. yerlerde giderken alt tarafta şangırdama sesi gelir. İçinde yağ olmadığı için boşluklu yapıdan kaynaklanmaktadır.
2- Baskı balatada problem olduğunu düşünüyorsanız, araç dururken direksiyonu sırasıyla önce tam sağ ve tam sol yapıp (not: en sağa veya sola çevirip bırakın kendi boşluğunu bıraktıktan sonra sabit tutun. Tam dip manevra konumu normal şartlarda da titretme yapabilir) iki yöne de hareket ettirin. Bu esnalarda titreme söz konusu ile baskıda eğiklik vardır değişmesi gerekir. Tahmini 3.500 TL civarında tutar diye düşünmekteyim.

Bilginize sunarım

Saygılarımla
M.Ömür Orhan

Bu konularda servisler serbest piyasaya sahip. Eğer aracınızda bir arıza varsa geri bize gelsin diye almayabilirler. O anki ruhani durumlarına bağlı.
Diğer konulara gelecek olursak:
1-Aracınız üzerindeki şanzıman DQ200 model kuru kavrama, çukurlu yollarda vb. yerlerde giderken alt tarafta şangırdama sesi gelir. İçinde yağ olmadığı için boşluklu yapıdan kaynaklanmaktadır.
2- Baskı balatada problem olduğunu düşünüyorsanız, araç dururken direksiyonu sırasıyla önce tam sağ ve tam sol yapıp (not: en sağa veya sola çevirip bırakın kendi boşluğunu bıraktıktan sonra sabit tutun. Tam dip manevra konumu normal şartlarda da titretme yapabilir) iki yöne de hareket ettirin. Bu esnalarda titreme söz konusu ile baskıda eğiklik vardır değişmesi gerekir. Tahmini 3.500 TL civarında tutar diye düşünmekteyim.

Bilginize sunarım

Saygılarımla
M.Ömür Orhan

Aradığım açıklamayı yaptınız çok teşekkür ederim

Kesinlikle dokundu. Aracımı bugün tekstilkent avek otoya bıraktım bir bakım yaptırma şartıyla kavrama değişimi için talep açtılar onaylanırsa iyi niyet garantisiyle değişecek yoksa işim zor hayırlısı bakalım

Aracım 1 haftadır avek oto servisindeydi bugün iyi niyet garanti kapsamında kavrama değişimi onaylandı 1.800₺ işçilik dahil fiyat verdiler. Yorumlarınızı rica ederim

Geri
Üst Alt