Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Direksiyonu çevirince gelen gacırtı sesi

Yok hocam fırsat bulup baktıramadım ama en kısa zamanda gosterecem insallah

Merhaba arkadaşlar aracım 1.4 tsı 2012 seat leon fr.Rolantide araba durduğu yerde çalışırken direksiyonu sağa sola çevirince bi gacırtı sesi geliyor bu normal mi? Herhangi bi yerinde yağ değişimi mi gerekli ya da müdahale ?
Öncelik ile araç hareket etmez durur halde park ederken dahil direksiyon çevrilmez çevirilmemelidir de
Artık birçok markada araç direksiyonları yarı mekanik yarı elektrikli oluyor bu nedenle zaten sonuna kadar döndürülen direksiyon pompaya zarar verebilir son tura kadar da çevirmek iyi değildir
Direksiyon dan gelecek ses genelde hidrolik kısmında eksiltme yapmış ise başlar ve bununla birlikte birlikte mil üzerinde az hidrolik olduğu için ufak aşınmalara maruz kalabilir. Bazen akü güç değerlerin de azalma olduğunda direksiyon sertleşme ve hızlı tepki vermeme gibi sorunları da yapar
Tavsiyemdir aracı durur vaziyette direksiyonunu çevirmeyin ve son tura kadar zorlamayın

Öncelik ile araç hareket etmez durur halde park ederken dahil direksiyon çevrilmez çevirilmemelidir de
Artık birçok markada araç direksiyonları yarı mekanik yarı elektrikli oluyor bu nedenle zaten sonuna kadar döndürülen direksiyon pompaya zarar verebilir son tura kadar da çevirmek iyi değildir
Direksiyon dan gelecek ses genelde hidrolik kısmında eksiltme yapmış ise başlar ve bununla birlikte birlikte mil üzerinde az hidrolik olduğu için ufak aşınmalara maruz kalabilir. Bazen akü güç değerlerin de azalma olduğunda direksiyon sertleşme ve hızlı tepki vermeme gibi sorunları da yapar
Tavsiyemdir aracı durur vaziyette direksiyonunu çevirmeyin ve son tura kadar zorlamayın
Direksiyonu durduğu yerde sonuna kadar cevirmiyorumda park ederken olduğum yerde cevirmem gerekiyor genelde de ses O zaman geliyor

Ses direksiyondan değilde sanki tekerleklerden gelen esneme gacırtısı ise , bu hareketi yaparken el frenini sonuna kadar çekin öyle tekrar deneyin. Sesin kesildiğini duyarsanız bu sorun değildir. Denedikten sonra bizede yazarsanız sevinirim.

Onu denemedim ama sesi yakalarsam bi video çekmeyi düşünüyorum.ses her zaman olmadığından yakalamakta zor oluyor

Onu denemedim ama sesi yakalarsam bi video çekmeyi düşünüyorum.ses her zaman olmadığından yakalamakta zor oluyor
Siz bi deneyin , el frenini olduğundan daha çok çekin ve direkyonu öyle çevirin. Bakalım ses kesilicekmi ?

Siz bi deneyin , el frenini olduğundan daha çok çekin ve direkyonu öyle çevirin. Bakalım ses kesilicekmi ?
Ama yokuş aşağı bikere arabayı cektigimde el freni cekikken araba çalışmazken arabada bireylere bakıyordum araba sallandı biraz bi ses geliyordu asagidan el frenini daha fazla çektiğimde gelmemişti belki buda ona bağlı bi durum olabilir

Geri
Üst Alt