Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Devir saatinin yavas yavas dusmesi

bilal0822

Kayıtlı Üye
Merhaba bugun aracimda olan biseyi paylaşmak istiyorum araci calistirdim devir saatinde dikkatimi ceken bisey oldu gaza basgimda devir saati yukari çıkıyor ama gazi biraktigimda devir satti yavas iniyor asagiya nasil indiği konusunda saatin saniyesi gibi dusunun tek tek atiyo sanki bisye takiliyor saatteki saniyenin tersen çalıştigini dusunun neden bole bisey yapar basina gelen varmi bunun icin ne yapmam gerekiyor tsk ederim şimdiden

motor sıcaklıgı ve yag basınc sıcaklıgı kac derecede ıken boyle bırsey basınıza geldı bırde arac hareket halınde devırde bır sorun var mıydı ?

Harerket halinde ikende devir cikarken oluyor bile olsa farkedilmiyor yag basinc sicakligida ilk calistrdikdan hemen sonra yapmaya basladi yan belli bir sicakliga ulasmdan sanki bsy tutuyor gibi iniyor asagiya

Yok oraya götürecek gücüm yok artik halletmeye calisicam bi sekilde

@ilker.erdal 'ın dediği gibi önce OBD cihazıyla bakın, orada sensör doğru okunuyorsa (ufak bir gecikmesi olur ona takılmayın) o zaman büyük ihtimalle göstergenin içinde bir zorlanma vardır, kontak temizleyici sıkılsa bile iş görür içine ama sökmeden sıkabileceğinizi sanmıyorum.

Bilgi icin tsk ederim ama suan kendi kendi duzeldi bnde anlamadim ama yinede obd cihazina bağlatacağım bakalim herhangi bir problem varmi yokmu gormus olurum

Bilgi icin tsk ederim ama suan kendi kendi duzeldi bnde anlamadim ama yinede obd cihazina bağlatacağım bakalim herhangi bir problem varmi yokmu gormus olurum
Merhabalar, aynısı zaman zaman (özellike soğuk ve nemli sabahlarda) benim de başıma geldi. Motor ısındıktan sonra normale dönüyor, garip bir hata gerçekten. İlk olmaya başladığında aracın aküsü ömrünü tamamlamaya başlamıştı, o dönem her sabah oluyordu neredeyse. Yeni akü takıldığında yapmayı kesti. Üzerinden uzunca bir süre geçtikten sonra kışın bazı sabahlar birkaç kere daha yaptı. Elektrik donanımı ile ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum. Keyfekeder bir şey gibi gördüğüm için sırf bunun için herhangi bir ustaya vs. göstermedim ama bu olay olmaya başladıktan sonra başka bir arıza için OBD'ye bağlandığında buna dair bir sorun tespit edilmemişti.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt