Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Detaylı Araç Temizlik Firma Tavsiyesi

Aracimin koltuklarinin eski hallerinin fotolarini bulamadim. Ama yaptigim islem sonucu koltuklar bence cok guzel oldu :) hele arka koltuklarin yuzune bakilir hali kalmamisti en ufak su damlasa hemen cevresi leke yapiyordu suan su damlasa da leke olmuyor.

Arkadaslar birde koltuklarda cikmayan leke varsa mobilyacilarda ozellikle kumas lekesi cikartmak icin urunler var. Tanidiginiz yer varsa rica edin kucucuk sise dunya kadar leke cikarir aklinizda bulunsun :)

Son olarak aklinizda bulunsun. Ben islemleri musait bir zamanda yaptim kisin sonuna dogru 3 gunde ancak kurudu. O surecte araca kimseyi bindirmedim :) sofor koltugunu en sona birakip digerleri kuruyunca onu da en gunesli gunde yapip kuruttum. Hafif nemli de olsa kimseyi bindirmemeye gayret edin arkadaslar. Alt sungerden yuzeye leke cikabilir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-19-21-41-11-354.jpeg
    Screenshot_2020-05-19-21-41-11-354.jpeg
    263.4 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_2020-05-19-21-41-31-488.jpeg
    Screenshot_2020-05-19-21-41-31-488.jpeg
    301.6 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Aracimin koltuklarinin eski hallerinin fotolarini bulamadim. Ama yaptigim islem sonucu koltuklar bence cok guzel oldu :) hele arka koltuklarin yuzune bakilir hali kalmamisti en ufak su damlasa hemen cevresi leke yapiyordu suan su damlasa da leke olmuyor.

Arkadaslar birde koltuklarda cikmayan leke varsa mobilyacilarda ozellikle kumas lekesi cikartmak icin urunler var. Tanidiginiz yer varsa rica edin kucucuk sise dunya kadar leke cikarir aklinizda bulunsun :)

Son olarak aklinizda bulunsun. Ben islemleri musait bir zamanda yaptim kisin sonuna dogru 3 gunde ancak kurudu. O surecte araca kimseyi bindirmedim :) sofor koltugunu en sona birakip digerleri kuruyunca onu da en gunesli gunde yapip kuruttum. Hafif nemli de olsa kimseyi bindirmemeye gayret edin arkadaslar. Alt sungerden yuzeye leke cikabilir.
Ellerinize sağlık mükemmel olmuş

Bu konu hakkında herkeze katılıyorum.Maalesef ki piyasada,araç iç dış yıkamacılar da dahil olmak üzere herkez kendisini detailci sanıyor.adama araç yıkatıyorum mesela “herzaman gittiğim bir yer değil örneğin” abi sana bi boya koruma yapalım diyolar hemen.ne kullanıyorsun ürün olarak,ekipmanları bir göreyim deyince,durumlar içler acısı ki,ben bu işi kendim hiç yapmamış biriyim polias vs ama uzun yıllardır detail forumlarını okur ve uygulamalar hakkında bilgi edinir araştırırım.Dediğiniz gibi ver aracı sonra mahvetsinler.
Ben aracımı boya korumaya vereceğim biraz durumları toparlıyayım da maddi olarak.aracı 2019 eylül sonu aldım aslında aracın içi iyi durumda ama ben yinede koltukları ama sadece koltukları şöle güzel derinlemesine bir temizlemek yada temizletmek istiyorum.internette profesyonel cihazlar ile bu işleri yapan firmalar var,videolarını göeüyorum,aracı koltuklarını 150-200 tl arası temizliyorlar buhar ve vakum çekme ile.Bu konuda tavsiyeniz ne olur?
Kendim yapacak olursam,koltuk döşemeleri içşn hangi temizlik ürününü tavsiye edersiniz?tavan ve kapılarımda zaten pek sıkıntı olmadığını görüyorum..

Ya bunun aynısı bi avm otoparkında başıma geldi :D spordayken araba yıkansın diye arabayı bıraktım. abi sana bi cila sürelim araban cok güzel parlasın şöyle böyle dedim yok sağol ben kendim bakıyorum boyaya coğu zaman dedim. yok abi bak bizim ürün cok güzel bir sürelim sana şu kadar para olur dedi bir yapıştı bırakmıyor :D dayanamadım açtım bagajı Detay cantamın içindeki malzemeri gösterdim. Sence bir yıkama açar mı ne dersin diye :D En son dedim senin cilana da bir bakalım ne var dedim. içerden bir kutunun içinden Auto Finessenin katı waxını gösterdi hepsi o

Bende bir animi yazayim. Sanayide işim vardi yanda kaporta boyaci. Surec boyunca birkac araba geldi hepsi birbirinden luks. Adam pasta cila yapiyor aracin uzerinde bir parmak toz direk polisajla daliyor. Yemin ederim benim icim acidi. İsinizi ya kendiniz yapin ya da aracin basindan ayrilmayin arkadaslar diyecegim odur. İşini titizlikle yapanlari tenzih ederim ama suan maalesef cogu usta kolay kazanc pesinde..

Bu konu hakkında herkeze katılıyorum.Maalesef ki piyasada,araç iç dış yıkamacılar da dahil olmak üzere herkez kendisini detailci sanıyor.adama araç yıkatıyorum mesela “herzaman gittiğim bir yer değil örneğin” abi sana bi boya koruma yapalım diyolar hemen.ne kullanıyorsun ürün olarak,ekipmanları bir göreyim deyince,durumlar içler acısı ki,ben bu işi kendim hiç yapmamış biriyim polias vs ama uzun yıllardır detail forumlarını okur ve uygulamalar hakkında bilgi edinir araştırırım.Dediğiniz gibi ver aracı sonra mahvetsinler.
Ben aracımı boya korumaya vereceğim biraz durumları toparlıyayım da maddi olarak.aracı 2019 eylül sonu aldım aslında aracın içi iyi durumda ama ben yinede koltukları ama sadece koltukları şöle güzel derinlemesine bir temizlemek yada temizletmek istiyorum.internette profesyonel cihazlar ile bu işleri yapan firmalar var,videolarını göeüyorum,aracı koltuklarını 150-200 tl arası temizliyorlar buhar ve vakum çekme ile.Bu konuda tavsiyeniz ne olur?
Kendim yapacak olursam,koltuk döşemeleri içşn hangi temizlik ürününü tavsiye edersiniz?tavan ve kapılarımda zaten pek sıkıntı olmadığını görüyorum..
Dostum araç iç temizliği için öncellikle bir interior cleaner almanı öneririm deri olan kısımlar içinde leather cleaner oneririm tavana wag grubu araçlarda çok hassas olduğu için wurthun köpük tavan temizleme ürünü var sıkıyosun nemli bezle siliyorsun, koltuk için çok geniş bi yelpazede ürünler bol valet pro yine fiyat performans olarak iyidir, benim önerim şu yönde detaylı iç temizlik yapacaksan ön koltukları bı güzel sök dışarı al taban halısıni süpür sonra kıyafet fırçası tarzında fırçalar var ya sert onlarla taban halısıni fircala çok bastırmadan yapışan kirler tozlar yüzeye çıksın bı posta daha süpür ardından temizlik ürününü kullan (marka vs araştır iyisini kullan tamamen ekonomik duruma bağlı) sonra detay fırçasiyla topido göğüs kapılar heryeri güzelce kimyasallar ile temizle panel panel giderek bı anda değil ürün kuruması lazım çünkü sonrasında nemli bezle sil sonra koltuklara kuafor yap tamamdır mis gibi olur.

Geri
Üst Alt