Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Debriyajin takılmasi

bilal0822

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar bu aralar yeni basima gelen biseyi danisma istiyorum size basina gelen varsa yardimci olabilrmi son zmanlarda vites degistirken debriyaj tam geri gelmiyor asagida takili kaliyor ayagimla cektiriyorum vites gecislerinde bi sorin yok baski balata 60 bin km once degisti neden olabilir bilgi olan varsa yardimlarinizi bekliyorum

Arac 2007 leondu galiba degil mi ustad?

Senin aracta hidrolik iticili sistem var. Eger catalda sorun yoksa ve takilma yapmiyorsa sistemde hava olabilir.

Sistem fren hidroligi ile ortak kutudan hidroligi aliyor. Fren hidrolik seviyesine baka misin? Cunku soyle tarif edeyim misal debriyaj icin olan delik fren icin olandan az yukardadir. Hidrolik eksilirse yagin hepsini o sistemden atmasin feen guvenligi tehlikeye dusmesin diye.

Hidrolik seviyesinde eksikme yoksa hava olabilir havasini aldirmak gerekir. Catalin orada bir sibop gibi parcasi var havayi ordan aliyorlar..

Sorunu kisa surede cozmeni oneririm yoksa bazi parcalara zarar verebilir en kotusu yolda koyabilir. Allah korusun...

Gecmis olsun ustad.. sorunu cozunce donus yaparsan ayni sorunu yasayanlara da referans olur.

Dogrudur ustad 2007 model yazmayi unutmusum kusura bakmayin sorun cozulunce burdan tekrar bilgi verecegim yarin aksam üstü goturecegim arabayı bakalim insallh buyuk masraf cikmadan hallederim cok tsk ederim bilgilendirme icin

İnsallah ustad sadece hava olayidir da havası alininca duzelir...

İnsallah ustad sadece hava olayidir da havası alininca duzelir...

Ewt bugun gittim ustanin isi vardi zaten bilgi almak icin gtmistim alt yada ust debriyaj merkezinden oldugunu soledi Çarşamba sabah gtcem bakalim bakip değişecek gelismlerle ilgili bilgi veririm yine

Ewt bugun gittim ustanin isi vardi zaten bilgi almak icin gtmistim alt yada ust debriyaj merkezinden oldugunu soledi Çarşamba sabah gtcem bakalim bakip değişecek gelismlerle ilgili bilgi veririm yine
Sistemdeki hidrolik sivisi ne durumdaydi ustad. Yani fren hidroligi seviyesi? Dusmus muydu? Dusmusse merkezlerden once hava yapmis olma ihtimali var. İnsallah merkezlerden biri degildir

Büyük oranda kuvvet uygulanan parçalarda zamanla böyle sorunlar çıkabiliyor

Geri
Üst Alt