Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

debriyaja basınca gelen çat sesi

Tyfnycll

Kayıtlı Üye
Merhaba. Aracımda 1 den 2 ye geçerken debriyaja basınca çat diye bi ses geliyor aynı şekilde 2 ye attığımda debriyaj kavrama noktasına geldiğinde aynı sesi tekrar yapıyor. Diğer viteslerde yapıyor mu bilmiyorum hızlandığım için sesini duymuyor da olabilirim. Ayrıca 1.viteste bi anda yüklenip kalkış yapacağım esnada debriyaja basınca aynı ses yapıyor ve aracı sarsıyor. Şanzıman takozunu yeni değiştirdim fakat sorun çözülmedi. Başına böyle bi durum gelen var mı acaba?

Merhaba. Aracımda 1 den 2 ye geçerken debriyaja basınca çat diye bi ses geliyor aynı şekilde 2 ye attığımda debriyaj kavrama noktasına geldiğinde aynı sesi tekrar yapıyor. Diğer viteslerde yapıyor mu bilmiyorum hızlandığım için sesini duymuyor da olabilirim. Ayrıca 1.viteste bi anda yüklenip kalkış yapacağım esnada debriyaja basınca aynı ses yapıyor ve aracı sarsıyor. Şanzıman takozunu yeni değiştirdim fakat sorun çözülmedi. Başına böyle bi durum gelen var mı acaba?

Baskı balata kontrolu yaptırdınızmı?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Hayır hocam yaptırmadım ama balata da herhangi bir kaçırma yok titreme VS. Bişey yok. Baskıdan olabilir mi dersiniz?

Hayır hocam yaptırmadım ama balata da herhangi bir kaçırma yok titreme VS. Bişey yok. Baskıdan olabilir mi dersiniz?

Evet büyük ihtimal baskı balatayı değiştirecekler.Balatada sıkıntı yoksa değiştirmetin ama hepsini yenilemek daha iyi olacaktır.Km si yüksekse bu sıkıntılar çıkabiliyor maalesef.Güzel işten anlayan ustaya gösterin aracı göremediğim için net birşey diyemiyorum.

Nasıl bir ses tam olarak tokmu yoksa ince mi?Çok sarsıyormu aracı?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nasıl bir ses tam olarak tokmu yoksa ince mi?Çok sarsıyormu aracı?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Öyle çok aşırı derecede değil. Sadece 1 ve 2. Viteslerde duyuyorum bu sesi debriyaja basınca çat diye ses geliyor sanki bi yerde boşluk olur ve hızlıca vurursun çat diye ses gelir ya onun gibi. Kavramaya geçince veya 1.vitesten boşa çıkarınca o sesi duyuyorum özellikle ısınınca daha çok yapıyor bu sesi

Öyle çok aşırı derecede değil. Sadece 1 ve 2. Viteslerde duyuyorum bu sesi debriyaja basınca çat diye ses geliyor sanki bi yerde boşluk olur ve hızlıca vurursun çat diye ses gelir ya onun gibi. Kavramaya geçince veya 1.vitesten boşa çıkarınca o sesi duyuyorum özellikle ısınınca daha çok yapıyor bu sesi

Yüzde 60 baskı balatadan.Kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Malesef bulamadım çözüm açtığım konuda da böyle bi sesin kendi araçlarında olmadığını söyleyenler de var. Ben bir kaç araç denedim onlarda da vardı iki servise götürdüm normal denildi ama bana hala o kadar ses normal gelmiyor.
Isınınca oluyo genelde onu da şöyle düşünüyorum ilk çalışmada şanzıman yağı soğuk olduğundan daha kalın halde parçaların arasını dolduruyo olabilir ısınınca yağ inceliyor ses yapıyor.
Yüksek devirde vites değiştirirsem ses azalıyor ama yakıt tüketimi çok artıyor böyle kullanımda da.
Bir çözüm bulunca haber verirseniz sevinirim

Geri
Üst Alt