Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Debriyaj dipte kaldı! Debriyaj hortumu patladı

wanted007

Kayıtlı Üye
Arkadaslar bugun isikta beklerken yesil yandi normal 1 e attim debriyaja basip ikiye atar atmaz tak dedi debriyaj dipte kaldi.

Paniklemedim araci stop etmeden 2. Viteste ara sokaklara girip dolastim biraz. O arada ayagimla yukari kaldirip indirdim bosa cikmisti...

Neyse eve yaklasik 15km uzakliktaydim dolasirken icimden isiklarin olmadigi trafigin sakin oldugu guzergahi belirledim.

O arada ustami aradim eve kadar getirebilirsen getir dedi. Malum pazar kapali heryer...

Suan cok sukur eve kadar attim kendimi debriyajsiz pratik yapmistim daha once cok faydasi oldu 2 ve 3. vitesler arasinda gecis yaparak eve kadar getirdim araci..

Hidrolik hortumu patlamis. Komsudan yardim istedim o debriyaji kaldirip indirince yag attigini gordum.

Sabah ustam bakacak insallah. Daha once basina gelen oldu mu tamirat islemi uzun mu (cunku hortumun neresi patlamis goremedim)

Asagiya foto atiyorum yag o hortumdan atiyor gibi ama tam eminde degilim. Debrijayin hidroliginde kac tane hortum var? Bundan baska hortum var mi acaba?

Screenshot_2020-07-19-18-40-38-974.jpeg

Hortum değişir ve debriyaj hidrolik yağı konulur, hava varsa birde havası alinir. Ama o hortum nasıl patladi garip.

Baglanti rekor yerinden sekman atti diye dusunuyorum ustadim. Hortumu inceledim vidali degil baglanti yerini pim(sekman) tutuyor. Bakalim sabaha insallah geri donus yapacagim

Tesekkur ederim cevap icin.

Arkadaslar ustada ilk sirayi aldim. Lpg montajinda boruyu hortuma yaslamislar oda surtune surtune hortumu yemis. Yeminle bizim ustalar adami cileden cikarir araca vida taksalar illa ilerde sikinti cikiyor...

Screenshot_2020-07-20-08-59-17-752.jpeg

Allah razi olsun arkadaslar... Bugun tam 80 km gittim bu hortum yuzunden :) cikmacilara baktik yoktu. Zaten piyasada da yok.. hortumcuda yeni hortum caktirttim. Hortumda 250 bar yaziyor kalitelidir insallah :)

Son olarak hortumun yakininda yonunde ne varsa uzaklastirdim artik surtunecegi yer kalmadi insallah.

Son olarak 160 liraya maloldu. İscilik dahil.

Screenshot_2020-07-20-15-22-40-361.jpeg

Allah razi olsun arkadaslar... Bugun tam 80 km gittim bu hortum yuzunden :) cikmacilara baktik yoktu. Zaten piyasada da yok.. hortumcuda yeni hortum caktirttim. Hortumda 250 bar yaziyor kalitelidir insallah :)

Son olarak hortumun yakininda yonunde ne varsa uzaklastirdim artik surtunecegi yer kalmadi insallah.

Son olarak 160 liraya maloldu. İscilik dahil.

Ekli dosyayı görüntüle 21659
Bakım mühendisiyim, takılan hortumu makinalarimiza takıyoruz, kaliteli bir hortumdur, sel markası :)

Geri
Üst Alt