Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Debriyajı salarken gelen "lak" sesi

fightermafia

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba, 2 ay önce sıfır 2020 Leon 1.0 Ecotsi manuel araç satın aldım. Aracı aldığım ilk günden beri aracın 1-2, 2-3 vs vites geçişlerinde ayağımı debriyajdan salarken kavrama noktası civarında kavramanın oralardan "lak" diye bir ses geliyor.

Aracı servise götürdüm bu ses normal dedi, arkadaşımda 1.2 TSI Leon var, aynı sesi onda da duydum ama güç bela. Benim araçta ise bu ses çok kolay seçiliyor, oldukça sinir bozucu bir ses. Sebebi nedir, beni endişelendiriyor ve biraz da araçtan soğuttu. Anlam veremiyorum, ayağımı çoook yavaş çekersem debriyajdan o ses gelmiyor fakat normal çekerken bazen lak diye ses geliyor maalesef. Nedir sebebi, siz de duyabiliyor musunuz camlar kapalıyken aracın içinde böylesi bir ses?

Kavraması biraz ses yapıyor bizim araçların :) Özellikle park manevrası yaparken ya da düşük süratte duvar yanında camlar açık giderken duyulur, kafaya takılacak bir durum değil, ki ayrıca aracınız da 22 ay daha garantili, bir sorun olursa garantiden işlemi yapılır.

Geri geri giderken frene basmakla basmamak arası yaptığım durumda sanki bir yere pat diye vurmuşum gibi bir ses geliyor bendede. Hatta bir keresinde kapalı otoparkta park yapmaya çalışırken çok yavaş bir şekilde yanaşıtken pat diye bir ses geldi dedim kesin duvara vurdım

Kavraması biraz ses yapıyor bizim araçların :) Özellikle park manevrası yaparken ya da düşük süratte duvar yanında camlar açık giderken duyulur, kafaya takılacak bir durum değil, ki ayrıca aracınız da 22 ay daha garantili, bir sorun olursa garantiden işlemi yapılır.

sesi videoya aldım, biraz zor duyulması ama kulaklık takınca duyuluyor, 00:05-00:06 00:17-00:18 00:35-00:36 saniyeleri arasında vitesi geçtikten sonra, debriyajı salarken geliyor. aynı ses mi acaba?

Geri geri giderken frene basmakla basmamak arası yaptığım durumda sanki bir yere pat diye vurmuşum gibi bir ses geliyor bendede. Hatta bir keresinde kapalı otoparkta park yapmaya çalışırken çok yavaş bir şekilde yanaşıtken pat diye bir ses geldi dedim kesin duvara vurdım

Bu gelen ses manevra fren fonksiyonu imiş. Daha yeni keşfettim. Ayarlardan bu özellik açıkmış bende o yüzden oluyor. Geri vitese taktığımızda gaza değmeden max 8jm hızla giderken engel algılarsa el freni çekme gibi yada vurma gibi bir sesle duruyor.avm otoparkında park ederken pat diye ses geldi kesin vurdum dedim ama kendi algıladığı için milim farkla vurmamışım

Geri
Üst Alt