Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Düşük devirlerde gelen ses

Tlgasnl

Kayıtlı Üye
Merhabalar arkadaşlar Leon 1.6tdi Dsg aracım var bir süredir aracımdan gelen rahatsız edici bir ses var. Düşük devirler de ayağımı gazdan kaldırdığım da sanki Demir Demir’e sürtüyor gibi vınlama tarzı bir ses duyuyorum ancak sonrasında ses yok sadece D1 D2 D3 de alt devirlerde bu sorun nedendir karşılaşan varmı acaba bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Çok emin olmamakla birlikte turbodan olabilir diye düşünüyorum ama umarım yanılıyorumdur

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Çok emin olmamakla birlikte turbodan olabilir diye düşünüyorum ama umarım yanılıyorumdur
Umarım değildir hocam işin garip yanı sürekli bu sesin olmaması bakıma gittiğim de usta test etti o zaman sesi duyamadık sonrasında bir kaç gündür sesi net duyuyorum

Hocam sesin tam olarak ne olduğunu dinlemeden size sundandir demek doğru olmaz.Ama düşük devirlerde geliyorsa düşük devirlerde parçalarda sarsıntı daha çok oluyor muhtelemen bi parca gevsemistir ya da yerinden çıkmıştır.

Hocam video ses kaydına alabilirsem onu da yükleyeceğim videoda çok net belli olmuyor en en halini yükleyeceğim. Ses ayağı gaza basıp hafif çektiğinde ortaya çıkıyor umarım turbo değildir

Motorun sarsintisindan dolayı bisey biseye deyiyordur sonuçta gaz verince motor sıkılaşıyor sarsinti azalıyor rölantide çok sallanıyor.

Sesin geldiği veya duyulmaya başlandığı devir aralığını kontrol etmek ve turbonun devreden çıktığı ana mı veya tam devreye girdiği zamana mı denk geliyor niyetiyle dinleyerek "Sesin turbodan gelip gelmediği konusunda" az da olsa bir fikir verir diye düşünüyorum açıkçası. Eğer turbo daha devreye bile girmeden sesi duymaya başlıyorsanız o seçeneği elemiş olacaksınız kanaatindeyim.
Kendimce düz mantık yürüttüm ama yanlış bir fikirse şimdiden özür dilerim.
Geçmiş olsun tekrar.

Hocam dediklerinizi dinleyip tekrar bi bakacağım çok teşekkür ederim bilgi için hangi devir dikkat etmedim ama genelde alt devirde 1 den 2 ye 2den 3 e geçişlerde tam vites attıktan sonra ayağını gazdan kaldırdığında gıy gıy diye gelen bir ses ancak yüksek devirlerde böyle bir ses yok aracın çekişinde de hiç bir sorun yok ses de sürekli gelmiyor bir gün bindiğim de var bir gün yok anlayamadım gitti

Hocam dediklerinizi dinleyip tekrar bi bakacağım çok teşekkür ederim bilgi için hangi devir dikkat etmedim ama genelde alt devirde 1 den 2 ye 2den 3 e geçişlerde tam vites attıktan sonra ayağını gazdan kaldırdığında gıy gıy diye gelen bir ses ancak yüksek devirlerde böyle bir ses yok aracın çekişinde de hiç bir sorun yok ses de sürekli gelmiyor bir gün bindiğim de var bir gün yok anlayamadım gitti

Aynı ses 2013 tdı aracımda var ancak aracım manuel 2 ve 3. Vitese geçişlerde debriyajdan ayağımı çekip gaz verdiğimde saniyelik bi gıyylama yapıyor. Durumu çözerseniz buraya yazarsanız bilgi edinelim. Geçmiş olsun

Geri
Üst Alt