Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba çekişten düşmesi

şükürler olsun şu anda hararetle ilgili bir sorun görünmüyor gösterge 90 ı hiç geçmedi. göstergeye güveniyorum:)) ancak araç 3-4 günde 1 lt ye yakın su eksiltiyor.sebebi ne olabilir? bu arada değerli SCW arkadaşları kırmızı antifriz ekle demişlerdi ama dün bir ustaya götürdüm gulf marka yeşil ilave etti 3 lt civarı. kırmızı deliyormuş radyatörü.inşallah iyi gelir. ama dediğim gibi asıl sorun su eksiltme.

kırmızı deler diye birşey yok senin aracında zaten bir sıkıntı çürük varsa yeşilde deler ama seat gurubunda ve bende bir motorcu mekanikci olaraktan söylüyorum kırmızı koyuluyo
kacakta deirdaimden olur iç kalerifer peteğinden radyatörden olur borulardan olur kontrol ettirmen gerek şimdi yeşil koymuşsun antifirizi su borularını kontrol et kaçak olabilicek noktalarda yeşil şekilde tortu oluşur kireç gibi ordan kaçak var demektir leke bırakır yani

Sağolasın dediğin gibi baktıracam

kazasız belasız sürüşler

Arkadaşlar aracım 2003 cordoba 1.4tdi düz yolda hiçbir sorun yok ne kadar zorlarsam zorlayayım sorun yok fakat dik ve uzun bir rampada çekişten aşırı düşüp turbo devreden çıkıyordu (aynı rampada daha önceden yardıra yardıra gidiyordu) ve araba nerdeyse hiç gitmiyordu arabayı stop edip çalıştırdıktan sonra düzeliyordu yağ değiştirirken ustaya söyledim 2 adet hortum var dedi hafif çatlaklar vardı bir tanesini kesip taktı diğerini hortumcudan hortum alıp taktık tekrar aynı rampaya vurduğumda bu sefer araba 3000 deviri geçmiyor ama yavaş yavaş hız düşmeye başladı vites düşürerek rampayı çıkıyor aracı stop etmeden düz yola çıkınca araç kendine geliyor bu sorun canımı sıkmaya başladı. Biraz araştırma yaptım akışmetre yazıyor egr valfi diyorlar bunları söküp temizleyip takıp deneyecem ama sorun başka bir yerdense eğer hiç uğraşmayayım diyorum. Bu arada arıza lambası filan yanmıyor
Birde aracımda yaşadığım bir sorun var araç vitesteyken gazdan ayağımı çektiğimde tak diye tok bir ses geliyor aynı ses gaza tekrar basınca yine geliyor ses sanki sağ taraftan gibi geliyor ama volandan olabilir dediler sizce sorun neredendir.
Merhaba, aynı sorunu bende yaşıyorum, siz bu sorunu cozebildiniz mi

Geri
Üst Alt