Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba çekişten düşmesi

tension

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracım 2003 cordoba 1.4tdi düz yolda hiçbir sorun yok ne kadar zorlarsam zorlayayım sorun yok fakat dik ve uzun bir rampada çekişten aşırı düşüp turbo devreden çıkıyordu (aynı rampada daha önceden yardıra yardıra gidiyordu) ve araba nerdeyse hiç gitmiyordu arabayı stop edip çalıştırdıktan sonra düzeliyordu yağ değiştirirken ustaya söyledim 2 adet hortum var dedi hafif çatlaklar vardı bir tanesini kesip taktı diğerini hortumcudan hortum alıp taktık tekrar aynı rampaya vurduğumda bu sefer araba 3000 deviri geçmiyor ama yavaş yavaş hız düşmeye başladı vites düşürerek rampayı çıkıyor aracı stop etmeden düz yola çıkınca araç kendine geliyor bu sorun canımı sıkmaya başladı. Biraz araştırma yaptım akışmetre yazıyor egr valfi diyorlar bunları söküp temizleyip takıp deneyecem ama sorun başka bir yerdense eğer hiç uğraşmayayım diyorum. Bu arada arıza lambası filan yanmıyor
Birde aracımda yaşadığım bir sorun var araç vitesteyken gazdan ayağımı çektiğimde tak diye tok bir ses geliyor aynı ses gaza tekrar basınca yine geliyor ses sanki sağ taraftan gibi geliyor ama volandan olabilir dediler sizce sorun neredendir.

Arkadaşlar aracım 2003 cordoba 1.4tdi düz yolda hiçbir sorun yok ne kadar zorlarsam zorlayayım sorun yok fakat dik ve uzun bir rampada çekişten aşırı düşüp turbo devreden çıkıyordu (aynı rampada daha önceden yardıra yardıra gidiyordu) ve araba nerdeyse hiç gitmiyordu arabayı stop edip çalıştırdıktan sonra düzeliyordu yağ değiştirirken ustaya söyledim 2 adet hortum var dedi hafif çatlaklar vardı bir tanesini kesip taktı diğerini hortumcudan hortum alıp taktık tekrar aynı rampaya vurduğumda bu sefer araba 3000 deviri geçmiyor ama yavaş yavaş hız düşmeye başladı vites düşürerek rampayı çıkıyor aracı stop etmeden düz yola çıkınca araç kendine geliyor bu sorun canımı sıkmaya başladı. Biraz araştırma yaptım akışmetre yazıyor egr valfi diyorlar bunları söküp temizleyip takıp deneyecem ama sorun başka bir yerdense eğer hiç uğraşmayayım diyorum. Bu arada arıza lambası filan yanmıyor
Birde aracımda yaşadığım bir sorun var araç vitesteyken gazdan ayağımı çektiğimde tak diye tok bir ses geliyor aynı ses gaza tekrar basınca yine geliyor ses sanki sağ taraftan gibi geliyor ama volandan olabilir dediler sizce sorun neredendir.
aracın amf motor olması lazım muhtemelen vakum pompan gitti bu aynı zamanda mazot pompası olarakta işlev gören bir parça benim eski polomda da aynı problem vardı.bir anda giderken biri frene basıyormuş gibi aniden yığılıyordur gaz yemez.durdurup çalıştırdığında geçer.böyle ise dediğim parçayı kontrol ettir derim çıkma 350 tl ye almıştım 2 sene önce.

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. 2006 cordoba 1.4 tdi manuel aracı alalı 4 ay oldu. Yazın klimayı kullanmak istediğimde soğutması iyi fakat fasılalı yani kesik kesik çalışıyor 30 sn üflüyorsa 30 sene duruyor bunun sebebini merak ediyorum.ve dijital klimada fanı artırıp düşürmeme rağmen üfleme hep sabit. Ayrıca dün kaloriferde ısıtmama sorunu başladı. Bir servise gittik adam boşta 5 dk civarı 5000 devirde çalıştırdı:)) içim gitti:))) bu aracın devri daiminde sorun var dedi bırakmamızı istedi bende aracı bırakmadım meğerse suyu eksilmiş su ekleyince ısıtmaya başladı. Bu neyi gösteriyor? Gerçekten devir daimmi sorunlu yoksa başka birşeymiydi kendiliğinden düzeldi?

İnşallah başka bir şeydir.bu sadece benim başıma gelen bir olaydı.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
tam emin olmamakla beraber kesik kesik üfelemenin sebebi fan moturu kirlenmiş olabilir benim dikkatimi çeken 2 kere polen filtresi değiştirdim ve ikisindede bir dünya yaprak çıktı içinden nasıl nereden geliyor anlamış değilim fanın sabit hızla üflemesine bir şey diyemiyeceğim

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. 2006 cordoba 1.4 tdi manuel aracı alalı 4 ay oldu. Yazın klimayı kullanmak istediğimde soğutması iyi fakat fasılalı yani kesik kesik çalışıyor 30 sn üflüyorsa 30 sene duruyor bunun sebebini merak ediyorum.ve dijital klimada fanı artırıp düşürmeme rağmen üfleme hep sabit. Ayrıca dün kaloriferde ısıtmama sorunu başladı. Bir servise gittik adam boşta 5 dk civarı 5000 devirde çalıştırdı:)) içim gitti:))) bu aracın devri daiminde sorun var dedi bırakmamızı istedi bende aracı bırakmadım meğerse suyu eksilmiş su ekleyince ısıtmaya başladı. Bu neyi gösteriyor? Gerçekten devir daimmi sorunlu yoksa başka birşeymiydi kendiliğinden düzeldi?
5 bin devirde 5 dk o 3 silindir motoru calistirdiysa ki 5 bin cevirmez en fazla 4500 çevirir çok önemli değil bir daha o ustaya gitme öyle şey mi olur aralıksız aracı o şekilde çalıştırmış.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bahtitopal teşekkür ederim.

bahsettiğim servisteki usta su deposu kapağını açtı etrafa bayağı bir kaynar su saçıldı motoru 5000 de uzun süre zorladıktan sonra. bizim Samsun sanayisinin zaten % 95 i işini bilmez.sadece para almayı bilir bende hemen aracı çektim. fakat yine de sormak istiyorum su deposuna gelen hortumu çıkardı bak su gelmiyor dedi devir daim pompası sorunlu imiş ona göre.asıl oraya gitme sebebim kaloriferin ısıtmama sorunuydu.bundan dolayı dedi.sonra araca su ekledik arkadaşla(yaklaşık 1 aydır suyuna bakmamıştım) sonra iyi tanıdığım işinin ehli elektrikçiye gittik bu araçta birşey yok kalorifer ısıtıyor dedi gerçekten de şu anda tam çok iyi ısıtıyor.merak ettiğim ve inşallah masraf açmaz dediğim devir daimde birşey olabilirmi? hararet göstergesi 90 olsa bile doğruyu göstermez seatlarda diyorlar bu ne kadar doğru gösterge 90 ı hiç geçmedi.ancak motor yanma noktasına gelse gösterge 90 ı geçer diyorlar bunu bir iki usta söyledi.bu doğrumu? motoru yüksek hararetten nasıl koruyabiliriz.araç 220.000 km de dizel yağ yakma motorda üfleme yok

Son düzenleme:
Hararet dogru gosterir yok oyle birsey 90da sabitlemesi gerekli zaten su eksikse bi yerden kacak vardir devirdaimi yapamaz bi yuzden isitmaz ve cordobalar rampa ciknadikca yani tam yuk girmedikce cok fazla hararet cikarmaz fanda klima direncinden olabilir onu bi arastir
[doublepost=1480400901,1480400765][/doublepost]Birde termostadini degistir harareti dengelicek olan parca o cunki antifirizsiz ilavesinide unutma
[doublepost=1480401035][/doublepost]Cekis dusuklugu vakum pompasi kaynakli olabilir birde vakum dagitan kutu var ordanda olabilir

Geri
Üst Alt