Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cam tavan soyulma

mryilmzz

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. 2013 model leonumun cam tavanında (açılan kısımda değil kenar camlarda) güneş yanığı gibi soyulmalar mevcut git gide de büyüyor. Aynı sorunla karşılaşan var mı ya da nasıl bi önlem almam gerekir.

Merhaba. Aynı sorun bende de mevcut. Birçok kişi de bu sorunu yaşamış. Benim aracımdaki şuan çok rahatsız edici düzeyde değil ancak iyice ilerlediğinde boyatıp üzerine koruyucu film çektirmeyi düşünüyorum. Farklı bir alternatif olarak da piano black folyo kaplatılabilir.

7 yılllık bir araçta kalitesi nispeten düşük(Far açma kapama düğmesi,Araç anahtarı,sunroof çıtası,vites Topuz’u gibi) çeşitli malzemelerde dış etkenler sebebiyle deforme olma durumu söz konusu olabilir..Bence sunroof da soyulan kısımlara siyah folyo çektirilip soyulmanın ve oluşabilecek kötü görüntünün önüne geçilebilir..

Aynı sorun bende de var çözüm bulabildiniz mi acaba? Piano black folyo yapıştırdığımız taktide güneşte kaldıkça yapışkanı kötü bir hale gelip iz bırakmaz mı acaba?

Sanırım sunroof 'un etrafındaki bakalitlerden bahsediyorsunuz. Onlar plastik parça boyatabilirsiniz aslında. Parça da zaten kendinden boyalı ve çok pahalı olmaması lazım, direkt değiştirmeniz de mümkün

Aynı sorun bende de var çözüm bulabildiniz mi acaba? Piano black folyo yapıştırdığımız taktide güneşte kaldıkça yapışkanı kötü bir hale gelip iz bırakmaz mı acaba?

Ben de halen çözüm bulamadım ben o kısmında cam olduğunu düşünüyordum plastik ve sadece siyah görüntüden ibaretmiş. Açılır cam ile aynı tonu yakalayacak bi kaplama olabilir diye düşünüyorum. Yapışkan izleri temizlenebiliyor sorun olmaz diye umuyorum.

Sanırım sunroof 'un etrafındaki bakalitlerden bahsediyorsunuz. Onlar plastik parça boyatabilirsiniz aslında. Parça da zaten kendinden boyalı ve çok pahalı olmaması lazım, direkt değiştirmeniz de mümkün

Teşekkürler bilgi için

Geri
Üst Alt