Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cam Filmi Resmi Olarak Serbest

burak34

Kayıtlı Üye
Evet arkadaşlar nihayet beklediğimiz karar artık polis amcalar düşünsün :)

T.C. Resmî Gazete

Cam filmiMADDE 14 – (1) 107 sayılı BM/AEK Regülasyonu kapsamındaki araçlar hariç olmak üzere; M, N ve O kategorisi araçlarda cam filmi uygulaması yapılabilir. Anılan araçlara bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten altı ay sonra cam filmi takılması halinde, cam filmi ile ilgili uygulama Ek VI ve Ek XV’teki hükümlere uygun olmak zorundadır.

1. M Sınıfı: En az dört tekerlekli, motorlu yolcu taşıma amaçlı araçlar
2. N Sınıfı: En az dört tekerlekli, motorlu yük taşıma araçları.
3. O Sınıfı: Römorklar (yarı römorklar dahil).

Son düzenleme:
Evet arkadaşlar nihayet beklediğimiz karar artık polis amcalar düşünsün :)

T.C. Resmî Gazete

Cam filmiMADDE 14 – (1) 107 sayılı BM/AEK Regülasyonu kapsamındaki araçlar hariç olmak üzere; M, N ve O kategorisi araçlarda cam filmi uygulaması yapılabilir. Anılan araçlara bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten altı ay sonra cam filmi takılması halinde, cam filmi ile ilgili uygulama Ek VI ve Ek XV’teki hükümlere uygun olmak zorundadır.

1. M Sınıfı: En az dört tekerlekli, motorlu yolcu taşıma amaçlı araçlar
2. N Sınıfı: En az dört tekerlekli, motorlu yük taşıma araçları.
3. O Sınıfı: Römorklar (yarı römorklar dahil).

Geçen hafta cumartesi maltepe sahilde çevrildim sivil ekipti taa karşı bulvardan döndüm peşine takıldım dedi Höyt serbest falan filanda diyemedim fazla ters yapamadım aracı bağlar falan die korktum Bugün itibariyle yayımlandı yani ?

Bugün resmi gazetede yayınlandı artık serbest

Serbest oldu fakat araç sınıfı olarak polisin dediği sadece resmi görevli yada meslek icabı kullanımı gerekli araçlar diye ek madde varmış
Polis durdurup ceza yazınca itiraz edip net işlem yürütümü nasıl işliyor bakalım

Serbest oldu fakat araç sınıfı olarak polisin dediği sadece resmi görevli yada meslek icabı kullanımı gerekli araçlar diye ek madde varmış
Polis durdurup ceza yazınca itiraz edip net işlem yürütümü nasıl işliyor bakalım

Yok bu yasa dun resmi gazetede yayinlandi ve maddelerde acikca belirtildi ön sürüş cami haric diger camlar serbest yani polis amcalar bu kez ters köse oldu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt