Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cam filmi net göstermiyor

Huan61

Kayıtlı Üye
merhabalar. Yine akıl danışmaya geldim.

Aracıma cam filmi yapıldı. Yapılalı 1 ayı geçti. Lakin filmli camlardan dışarıya bakınca özellikle uzağa doğru bir flulaşma oluşuyor. Cama çok yakın bakinca da neredeyse filmin gözeneklerini görüyorum . Cam filmi böyle mi oluyor. Yani bu flulaşmayı anlatamiyorum , misal belki baska biri baksa birşey yok diyebilir ama tam netlik yok. Aradaki sıvı kururmamıştır yaziyor internette ama baya süre geçti ve olayın sıvı oldugunu düsünmüyorum.

Bu normal midir.

Bir de aracin plakalari siyah silikon ile yapiştirilmis , eski sahibi soylemisti. Arka plaka cok cok hafif yamuk, sökeyim mi yoksa hic bulaşma mı dersiniz.

Son sorum da aeacta tavanda 2 adet igne batmasi gibi gamze, kapilarda ve camurlukta ufak düzeltmeler yine boyasiz sekilde yapilabilecek eziklikler var, bir tane de arka tekere yakin marsbiyelde var. Bunlar icin boyasiz göçükçülere gidersem, tavani ya da kapilari söküp mü bu düzeltme islemlerini yapiyorlar, yine bublara da hic bulasmayayim mi?

Tssekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın.

Son soru olarak başlığı koyu tonlu yazmayı bulamadım.

Cam filmi şeffaf olan bir şeyin üstüne daha düşük şeffaflık düzeyi olan bir obje eklemek sonuçta, tabii ki sadece cam olduğu kadar temiz bir görüntü almamanız normal. Takılan filmin kalitesi, üretim kusuru, montaj kusuru da durumu etkilemiş olabilir tabii ki. İsterseniz uygulama yaptırdığınız yere gidip başka araçlarda inceleme yapın. Ya da farklı yerlerdeki farklı araçları inceleyin. En net o şekilde anlaşılır.

Plakayı söküp takabilirsiniz geri ama harcadığınız uğraşa değer mi bilmiyorum. Silikonu sökmek ve temizlemek baya bir iş olacaktır.

Hasarlar için de, tavan için tavan döşemesi, kapılar için de kapı iç panelleri sökülür büyük ihtimalle. Bir de boyasız göçük düzeltme de o kadar masum bir işlem değil, aynı/yakın yerden küçük bir hasar alırsa bu sefer boyatmaktan başka çareniz kalmayabilir. Kapıları bilemem ama tavana çok kötü değilse işlem yaptırmazdım. Marşpiyel için zaten içeriden işlem yapılamıyor, biraz derinse düzeltseler bile sonuç kusursuz olmayabilir, dalgalanma vs kalabilir, aynı şekil boya işlem esnasında hasar da görebilir.

Dipnot: Belirtmeden edemeyeceğim, ülkedeki şu boya takıntısına çok sinir oluyorum (Yanlış anlamayın sizde öyle bir takıntı/var yok diye demiyorum). Boyatmayacağız aman değer kaybeder diye yamalı bohça gibi geziyor araçlar. Boyatıp cillop gibi mutlu mutlu binmek varken en ufak hasarda görüp daha da sinir bozulur şekilde biniyoruz araçlara. Önceki aracımda kaputta 2 tane çekiç darbesi vardı, 2 sene her gördüğümde tadım kaçarak o şekilde kullandım, kaputta diye boyatmadım da, boyatsam satarken herkes araç pert muamelesi yapacak kaput boyalı diye. Neyse bu da kendi çapımda bir serzenişimdi :)

Cevabınız için teşekkürler. Benim gözume batmıyorlar. Sadece instagramda öyle videolar var ki, yani bu iş bu kadar kolay ise yaptırayım mı diye düşünmedim değil. Yamuk, batık bir şey düzeltilince insanın hoşuna gidiyor o bakımdan. Ama bir seyleri söküp yapilacak ise bulaşmam.

Bence bir ustayla görüşün. Duruma göre değerlendirme yapsınlar. Hatta kendilerinden sökülmeden yapma şansınız var mı diye talepte de bulunabilirsiniz. Ayrıca birkaç yerden fiyat almanızı da tavsiye ederim.

Boyasız göcük düzeltme birkac aracıma yaptırmıstım. Burada işlemden ziyade usta çok önemli aracımın biride tavana cocuk cıkmıs ve ezmısti mükemmele yakın düzeltiler . Baska bir zamanda baska bir ustaya yan marspiyel eziğini düzelttirmiştim. Evime yakın yerdi daha önceki işlemde cok iyi oldugu için bu ustaya aracı gözü kapalı teslim ettim.geldiğimde aracın marspiyeli düzeltilmişti tam parayı verecektim.yerde birkac metal tozu gördüm direk egildim ki marsğiyeli delmis birkac yerden ve silikonla kapatmıs actım agzımı yumdum gözümü .cvp ulasamadım deldim dedi . Sonuc iti bariyle araca daha fazla hasar vermisti. İyi ve güvenilir yerde mükemmel yaptıracagınız gibi işin ehli olmayan birine denk gelirseniz canımız sıkılabilir ve mutlaka işlem sırasında aracın yanında olmanızı tavsiye ederim

Geri
Üst Alt