Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cam düğmesi

Sefadiri58

Kayıtlı Üye
Merhabalar. 2016 model leon aracımda hareket halindeyken şoför kapısındaki cam ve sağ arka kapı camı kendiliğinden açılıp kapanıyo ve tuslardan kapatamıyorum. Aracı durdurup anahtar üzerinden kapatıyorum camları. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz neler yapmam gerekir.

Cam dugmelerinde yada dugmenin devresinde kisadevre olabilir. Sokup o sekilde denemek lazim eger ki dugmeleri soketten ayirdiginiz halde cami acmaya devam ediyorsa problem baska yerde olabilir. Ama dugmeleri soketten ayirdiginizda cam acilmiyorsa dugme devresini incelemek gerekir.. muhtemelen su almistir ondan kaynakli devre ark yapmistir temizlikle duzelir diye tahmin ediyorum..

Kış aylarında camın önünde biriken kar birikintisi düşmüştü düğmelerin üzerine ondan kaynaklıdır büyük ihtimal

Muhtemelen ondandir diye dusunuyorum. Daha ciddi problem cikarmadan mudahale et ustadim. Daha ciddi ne cikarabilir dersen cam motoruna veya devresine bile zarar verebilir. Yada tesisata sikinti cikarabilir. Eger problem dugmedeyse ilk firsatta dugmeyi soketten ayirmaniz daha ciddi bisey cikmasini onler..

Tavsiyelerin için cok teşekkür ederim hocam ama nasıl sökücem onu bilmiyorum araştırdım ama herhangi bisey bulamadım. Yeni tuş takımı alıp değiştirmek istiyorum. Hani mesleğim geregi ve salgından dolayı kıpırdayamıyorum biyere. Düğmeleri sipariş edip kendim yapabilirsem cok güzel olacak

5f kasa oluyor galiba dogru mu?

Asagidaki videolar umarim isini gorur yada fikir verir..

Evet doğrudur. Cok teşekkür ederim yardımların için. Çözüm sağlarsam paylaşıcam inşallah

Rica ederim kolay gelsin ;) ama bence problem dugmedeyse temizlik ile duzelir bosuna dugmeyi degistirmeni onermem. Yan sanayi dugmeler orijinal tadini ve kalitesini vermez.

Kesinlikle öyle ama mecbur değiştiricem çünkü ön iki cam tuşu laçka olmuş eski hissiyatını kaybetmiş o yuzden mecburen değiştiricem sanırım tesekkür ediyorum sağolun

O zaman birsey diyemem ustadim :) dugmede deforme varsa mutlak son kacinilmaz olmus :D

Geri
Üst Alt