Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cam Buğu Sorunu Ibiza 1.0 EcoTSI

canatakan

Kayıtlı Üye
Mevsimsel olarak normal şekilde buğu olacak şekilde değilde kalorifer ve klima açtığımda dahi camlarda yoğun bir buğu kaldığını görüyorum. Çoğu zaman klima aktif olarak seyahat etmek zorunda kalıyorum.
Bu şekilde problemle karşılaşan var mı ? Daha önceden çokça farklı araçlar kullandım bu şekilde problem yaşamadım.

Birçok sebepten olabilir. Polen filtrenizi kontrol edin. Islak ve tıkalı olmamalı. Araç içinde nem olmamalı. (Islak bez, paspas vb) Klima/ kaloriferinizin randımanı tam olmalı. Petek tıkanıklığı vb olmamalı.

Birçok sebepten olabilir. Polen filtrenizi kontrol edin. Islak ve tıkalı olmamalı. Araç içinde nem olmamalı. (Islak bez, paspas vb) Klima/ kaloriferinizin randımanı tam olmalı. Petek tıkanıklığı vb olmamalı.
Tüm bunları kontrol ediyorum bu şekilde sebep olacak ekstra bi durum yok maalesef hocam. Polen değişimide yaptım hatta orjinal olarak yeniden

bu sorunlara ilave olarak dışarıdan hava alma bölümü kapalı yada tıkanmış olabilir.

ıbızalarda sirkülasyon bölümü nerede bilginiz var mı hocam?
ibizalarda nerede bilmiyorum kendi arabamda polen filtresinin üst kısmında onu biliyorum.
o bölüme ulaşmak biraz sıkıntılı ön camın önündeki parçaları sökmek gerekiyor mk 2 leon'da

Çokça yaşadığım bir durum.muhtemel ihtimallerden birtanesi de camı içten silerken kullanılan bezin kalitesi ve kullanılan temizleyici solusyonlar..
Güzel bir microfiber cam bezi ve 1:1 sulandırılmış ipa ile camınızı 1 kez içten güzelce silin ve ardından yine karışımlı ipadan fıslayıp havlu kağıt ile kurulayın.Cam yüZeyinde yaplımsı bir tabaka oluşmuş ise, bu da buğuya daha çok sebebiyet vermekte.
Bir methoda daha “hemüz kendim yapmadım ama yapıcam” 1 çorabın içerisine kedi kumu koyup araçta koltuğu altına koymak.bazı okuduğum yazılarda bu yöntemin,araç içerisindeki nemi çektiğini yazmakta.denemek görmek gerek.saygılar.

Arkadaslara katilmakla beraber ek olarak bagaji acin tamponun icine dogru havalandirma deligi olmasi lazim. Onun önü malzeme veya baska biseyle kapali olursa icerde asiri bugu kacinilmaz olur..

Çokça yaşadığım bir durum.muhtemel ihtimallerden birtanesi de camı içten silerken kullanılan bezin kalitesi ve kullanılan temizleyici solusyonlar..
Güzel bir microfiber cam bezi ve 1:1 sulandırılmış ipa ile camınızı 1 kez içten güzelce silin ve ardından yine karışımlı ipadan fıslayıp havlu kağıt ile kurulayın.Cam yüZeyinde yaplımsı bir tabaka oluşmuş ise, bu da buğuya daha çok sebebiyet vermekte.
Bir methoda daha “hemüz kendim yapmadım ama yapıcam” 1 çorabın içerisine kedi kumu koyup araçta koltuğu altına koymak.bazı okuduğum yazılarda bu yöntemin,araç içerisindeki nemi çektiğini yazmakta.denemek görmek gerek.saygılar.

Bir detailingci olarak çokça temizleyici ve bez denedim hocam güzel bilgiler, fakat başka bir

Arkadaslara katilmakla beraber ek olarak bagaji acin tamponun icine dogru havalandirma deligi olmasi lazim. Onun önü malzeme veya baska biseyle kapali olursa icerde asiri bugu kacinilmaz olur..

Bahsettiğiniz gideri bulmaya çalışayım hocam stepne yerinde mi bahsettiğiniz havalandırma

Geri
Üst Alt