Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bugün SEAT'ına ne yaptın ?

Uzuuuun zaman oldu siteye girmeyeli. Son güncellemeyi yapayım bari veda niyetine. Bizim ikizler olunca, çok sevdiğim ibizamı satmak zorunda kaldım. Yerine Citroen C4 Grand Picasso'ya geçtim. Yürüyen ev gibi dolaşıyoruz. Umarım çocuklar büyüdüğünde tekrar bir SEAT nasip olur, bakalım o zamana kadar teknoloji nasıl gelişecek SEAT tarafında. Herkese selamlar.
araba alınır sıkıntı etme bebisler hayırlı olsun allah size bağışlasın

Tüm ampülleri ben n11.com dan temin ettim. En uygun fiyatlı güvenilir bir siteden alabilirsiniz. Montajları kolay. Ben kendim monte ettim. Aşağıdaki linkten montaj hakkında detay görebilirsiniz.

@BlaCKaDDeR merhaba.Araştırdım biraz.Aliexpresste bir satıcı ile kontak kurdum.Tüm iç mekan ve bagaj lambası olmak üzere bir set varmış.Mağaza puanı iyi görünüyor
TRY 114.78 39% İndirim | 13 adet X 100% Canbus hata ücretsiz LED İç okuma kubbe elektrik ampulü için koltuk Leon MK3 5F 5F1 5F5 5F8 (2013-2018)

Geri vites ampulu sadece ayrı almanız gerekir dedi onunda linki aşağıda.Bu şekilde almakmı daha sağlıklı olur acaba yoksa n11 den phantom mu almak daha sağlıklı olur bilemedim.
TRY 72.54 30% İndirim | 100% beyaz Canbus hata ücretsiz LED DRL gündüz çalışan far ters dış lamba için koltuk Leon 3 MK3 5F (2013 +)

Bir iki satıcıya daha denk geldim bu arada

TRY 96.28 30% İndirim | 9x LED gövde ampul + İç dome harita ayna ışık kiti için 2013-2018 koltuk aksesuarları Leon MK3 5F 5F1 5F5 5F8

TRY 132.79 | 100% mükemmel Canbus hata ücretsiz LED İç işık kiti için koltuk Leon 1 2 3 Mk1 Mk2 Mk3 1 M 1P 5F LED iç ışık kiti 1999-2018

TRY 103.56 | 100% beyaz Canbus hata ücretsiz LED DRL gündüz çalışan far ters dış lamba için koltuk Leon 3 MK3 5F (2013 +)

Yatour usb aux mp3 adaptorune bluetooth taktim :D harika otesi oldu.

Muzik dinlerken cagri geldigi anda muzigi kesiyor bluetooth cihazi devreye sokuyor. Konusma bitip konusmayi kapattigim anda muzik aynen devam ediyor. Bluetoothtan herhangi bir muzik veya ses caldigim anda muzik durup aninda bluetoothtaki sesi veriyor. Ses kalitesi harika alici mesafesi ise acik alanda tami tamina 25 ila 30 metre arasi.

İlk basta parazit isi beni fena ugrastirdi ama problemi cozdum ne parazit ne arka ses harika muzik konusma keyfi :)

Bu sayede orijinal teyp acayip zenginlesti :D detay icin konu acacagim simdilik asaigidaki cirkin fotoyu atiyorum :)

IMG_20201202_004600.jpg

Kapalı otoparkın tavanından damlayan ve yıkamayla çıkmayan kireçli/çimentolu lekeleri limon tuzlu su ile çıkardım, keyfim biraz yerine geldi :) 1 litre sıcak suya yarım paket limon tuzu (sitrik asit) konulunca boyaya zarar vermeden, altını çizmeden çıkardı direkt lekeleri. Asitler kalsiyum temelli lekeleri kolay çözüyorlar. Olmasa ikinci silah olarak yanımda beyaz sirke de getirmiştim ama gerek kalmadı ona.

Koyu renk araç bakmak çok zor...

sıcak ve soğuktan özelliğini yitiren 3. fren lambamı yenisi ile değiştirdim. siyah zeminli ve şeffaf camlı olanı aldım.

Kapalı otoparkın tavanından damlayan ve yıkamayla çıkmayan kireçli/çimentolu lekeleri limon tuzlu su ile çıkardım, keyfim biraz yerine geldi :) 1 litre sıcak suya yarım paket limon tuzu (sitrik asit) konulunca boyaya zarar vermeden, altını çizmeden çıkardı direkt lekeleri. Asitler kalsiyum temelli lekeleri kolay çözüyorlar. Olmasa ikinci silah olarak yanımda beyaz sirke de getirmiştim ama gerek kalmadı ona.

Bunu camlar içinde yapsak bir zararı olmaz heralde?

Yok olmaz hocam, ön camın göz önünde olmayan bir kısmında deneyin gene de, ön camların yapısı diğerlerinden farklıdır. Diğer camlarda zaten sorun olmaz, hatta solüsyonun çözemediklerini önce anahtarla kazıyıp sonra solüsyonla çıkarttım :) Tabi ön camı anahtarla kazırsanız çizik içinde bırakırsınız.

Yok olmaz hocam, ön camın göz önünde olmayan bir kısmında deneyin gene de, ön camların yapısı diğerlerinden farklıdır. Diğer camlarda zaten sorun olmaz, hatta solüsyonun çözemediklerini önce anahtarla kazıyıp sonra solüsyonla çıkarttım :) Tabi ön camı anahtarla kazırsanız çizik içinde bırakırsınız.
:) Tamam teşekkür ederim

Direkt olarak yarım limonla da kireç lekelerini çıkarabilirsin abi bilgin olsun, tecrübeyle sabit. Bu yönremi direkt camlarda da kullanabilirsin :)

Geri
Üst Alt