Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bu motor üflemesi sorun değil mi?

metmete

Kayıtlı Üye
Merhabalar,

Benim aracımın da tam olarak motor yağ doldurma kapağını kaldırdıktan sonra, videoda gösterilen ikinci aracın yağ dolum kapağından çıkan şekilde hafif bir üfleme var.

Aracı alırken servise gösterdiğimde bu motorlarda normal olduğunu, endişelenecek bir durum olmadığını söylemişlerdi.

Sizce sorun olur mu?

Ustadim bahsettigin bse/bgu motorlarda yag cibugini cekince ve yag dolum kapagini acinca illa buharlasma görülür. Bu motorlarin ufleme testi bu yuzden bu sekilde olmaz. Yani motor dogustan oyledir.

Yag dolum kapagini cikarip (motor calisir vaziyetteyken) kapagi yerine koydugunda (hic sikmadan oldugu gibi koyunca) kapagi ice dogru cekiyorsa motor saglikli/ disa dogru itip atmaya calisiyorsa motor ufluyor kaciriyor denir. Benimde bu motor hakkinda ogrendigim bu sekuldeydi :)

Ustadim bahsettigin bse/bgu motorlarda yag cibugini cekince ve yag dolum kapagini acinca illa buharlasma görülür. Bu motorlarin ufleme testi bu yuzden bu sekilde olmaz. Yani motor dogustan oyledir.

Yag dolum kapagini cikarip (motor calisir vaziyetteyken) kapagi yerine koydugunda (hic sikmadan oldugu gibi koyunca) kapagi ice dogru cekiyorsa motor saglikli/ disa dogru itip atmaya calisiyorsa motor ufluyor kaciriyor denir. Benimde bu motor hakkinda ogrendigim bu sekuldeydi :)

burada dizel ve benzinli farkını da görmek lazım. her motor karakteri aynı değil. ben bugüne kadar 4 araç sahibi oldum ama motor yağı kontrol çubuğunda herhangi bir üfleme görmedim. ama şu anki aracımda motor yağı doldurma kapağını kaldırdığım zaman ufak bir üfleme var gibi, videodaki gibi...

Geri
Üst Alt