Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bluetooth vs Android Auto Ses Kalitesi

atecaman

Kayıtlı Üye
Merhaba. Arabada cep telefonunu sadece Bluetooth ile bağlarsam çıkan sesin şiddeti ve kalitesi çok iyi, buna karşılık Android Auto ile bağlarsam çıkan ses hem şiddet olarak daha zayıf hem de Kalitesi kötü. Acaba bu durum sizde de böyle mi?

Mantık olarak Android Auto kablolu bir bağlantı olduğu için daha iyi olması gerekir gibi düşünüyor insan

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba. Arabada cep telefonunu sadece Bluetooth ile bağlarsam çıkan sesin şiddeti ve kalitesi çok iyi, buna karşılık Android Auto ile bağlarsam çıkan ses hem şiddet olarak daha zayıf hem de Kalitesi kötü. Acaba bu durum sizde de böyle mi?

Mantık olarak Android Auto kablolu bir bağlantı olduğu için daha iyi olması gerekir gibi düşünüyor insan

Üstad benim eski aracım makyajlı atecaydı, onda android auto yoktu maalesefki fakat aynı sorunu bluethoot ile bağladığımda yaşıyordum.Şuanki aracımda car play mevcut ve hiçbir sorun yaşamıyorum ne bluethootta nede carplayde.Hatta daha güzel çıkıyor gibi Sadece car play açıkken navigasyon açınca veya video çekmeye başlayınca düşüyor kalitesi.

Valla hiç dikkatimi çekmedi. Bende aracımı kullanırken spotifydan şarkı dinliyorum böyle bir durum ile karşılaşmadım.

Valla hiç dikkatimi çekmedi. Bende aracımı kullanırken spotifydan şarkı dinliyorum böyle bir durum ile karşılaşmadım.
Peki sea şiddeti de mi aynı? Yani sadece telefonu Bluetooth ile bağlasanız örneğin Spotify i %40 da dinliyorsaniz, Android Auto ile bağladınızda da %40 aynı ses şiddeti mi?

Bende şöyle oluyor, Bluetooth da %40 da aldığım ses şiddetini Android Auto da anca %80 de yakalayabiliyorum. Fark çok fazla.

Peki sea şiddeti de mi aynı? Yani sadece telefonu Bluetooth ile bağlasanız örneğin Spotify i %40 da dinliyorsaniz, Android Auto ile bağladınızda da %40 aynı ses şiddeti mi?

Bende şöyle oluyor, Bluetooth da %40 da aldığım ses şiddetini Android Auto da anca %80 de yakalayabiliyorum. Fark çok fazla.

Bluetooth ile android auto arasında çok minik bir fark oluyor oda bazen. Ama aux ile arasında çok fark olduğunu söyleyebilirim. Bazen telefonun sesi kısık kaldığından dolayı yükseltme isteği size gelebilir. Bende i20 de var onda karşılaştım bu duruma.

Geri
Üst Alt