Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bluetooth bağlantı

furkanfr

Kayıtlı Üye
Merhaba iyi forumlar, aracım 2015 1.0 EcoTsi FR Coupe. Cep telefonumu bluetooth ile bağlıyorum ve sorunsuz müzik dinleyip telefonla konuşabiliyorum. Fakat whatsappdan ses kaydı dinleyeceğim zaman müziği durdurunca seste kesiliyor ve dinleyemiyorum. Aynı şey instagram twitter hepsinde var. Müziği durdurunca ses komple gidiyor. Spotify kapatıyorum arka planda kendi açıyor müzik devam ediyor. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Araçlardaki bluetoothlar genelde yapmaya çalıştığınız şey için tasarlanmamıştır. 2 adet bluetooth profili desteklerler (ses transferi için).

- Advanced Audio Distribution Profile (A2DP) (Stereo, yüksek ses kalitesi) - Müzik dinlemek için
- Headset Profile (HSP) (Mono, düşük bant genişliği) - Telefon görüşmesi yapmak için

Eğer telefonunuzdan bu 2 profil dışında bir sinyal gelirse araç bunu yayınlayamayabilir. Fakat telefonunuz farklı profilleri yönetebildiği için örneğin A2DP açıkken gelen başka bir profil sinyali sonrası A2DP yayını durdurup, diğer yayını yapıp sonra tekrar A2DP'ye dönebilir. Bu esnada da siz müzik durdu, sessizlik oldu, müzik çaldı şeklinde bir durumla karşılaşabilirsiniz. Ya da araçta müzik durdu, ses telefondan geldi, araçta müzik geri başladı da olabilir.

Müziği durdurmadan whatsapp sesli mesajını açtığınızda veya bir tweet açtığınızda ses gene de kesiliyorsa yapabileceğiniz birşey yok. Sizin için çok çok elzemse hem bluetooth hem aux ile bağlamayı deneyip, bluetooth u sadece parça değiştirmek için kumanda olarak kullanmayı deneyebilirsiniz. Bazı araç/telefon kombinasyonlarında bu mümkün olabiliyor. O durumda sesler kesilmeyecektir. Ama çalan parça vs de araç ekranına gelmeyecektir.

Dip not: Araç kullanırken whatsapp, instagram ve twitter vb. kullanmanın yanlışlığını da belirtmeden geçmeyeyim :)

Tavsiye için teşekkürler :)

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt