Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bakım önerisi

Canplt

Kayıtlı Üye
Merhaba 2015 model 1.4 125 ilk fr aracıma 100 bin bakımı yaptırmak istiyorum bakım için gereken parçalar neler neler değişmesi gerekiyor konu hakkında yorumlarınızı rica ederim

Selamlar,

Seat Bakım periyotları ve içerikleri aşağıdaki gibidir. 100.000 de bir bakımı yok aslında aracın. Bunların yanında ustanız zaten kontrol gerçekleştirip farklı bir durum varsa size bildirmeli.

Her bir içerik belirli periyot tekrarında tekrarlanır.

Örneğin hava filtresi her 15.000 km de değişirken Buji her 30.000 de değişir, yani buji değişimleri 30-60-90-120 diye gider, Triger seti 180 ve 360'da değişir.

Bu arada bu liste biraz eski kalmış, bujilerin bakım periyodu 60.000

zBzV8R.jpg

Bu arada aynı zamanda yetkili servise gitmenizi tavsiye ederim eğer değişmesi gereken parçaların tespitini yaptırdıysanız zubizi %20 indirimi ile neredeyse özel servisle aynı fiyata gelebiliyor şöyle şöyliyim özel serviste 2900 TL 120 bin bakımını 3500 TL ye yetkili serviste yaptırmıştım.

Bosch Orijinal filtreler castrol 5w30 ll 5 l yağ
Ngk iridyum Buji ve balatalar toplam 1000 TL el emeği 80 TL tuttu

Bosch Orijinal filtreler castrol 5w30 ll 5 l yağ
Ngk iridyum Buji ve balatalar toplam 1000 TL el emeği 80 TL tuttu
Bana Bosch car 1830 TL fiyat verdi bu listeye.Ön arka balata,buji,filtreler ve yağ.işçiliğe 400 TL yazmışlar.

yedek parça sitesinde ferodo ön arka balata,Mann filtreler,Bosch buji ve Castrol 5w30 1250 filan tutuyor bayagı iyi almışşınız.Nereden aldınız? Son olarak 4 litre Castrol edge 5w30 a 320 yazmış nette 175 -250 arası dediğimde onlar orıjinal olmayabilir diyorlar.Fıyat aldım ama emin olamadım.

Son olarak elektronik el freni olan araçlarda arka balata değişim bilgisayarla oluyormuş bu yüzden aslında alelade yerde yaptırmak istemiyorum. Ben tüm parçaları alsam aynı ustaya yaptırabilir miyim?

Bana Bosch car 1830 TL fiyat verdi bu listeye.Ön arka balata,buji,filtreler ve yağ.işçiliğe 400 TL yazmışlar.

yedek parça sitesinde ferodo ön arka balata,Mann filtreler,Bosch buji ve Castrol 5w30 1250 filan tutuyor bayagı iyi almışşınız.Nereden aldınız? Son olarak 4 litre Castrol edge 5w30 a 320 yazmış nette 175 -250 arası dediğimde onlar orıjinal olmayabilir diyorlar.Fıyat aldım ama emin olamadım.

Son olarak elektronik el freni olan araçlarda arka balata değişim bilgisayarla oluyormuş bu yüzden aslında alelade yerde yaptırmak istemiyorum. Ben tüm parçaları alsam aynı ustaya yaptırabilir miyim?
Castrol yağda çok fazla sahte olduğu söyleniyor internette, en temizi gidip bir BP istasyonundan almak.

Bütün parçaları hepsi burada üzerinden aldım sahte olsaydı usta mutlaka bu yağ kötü diye mutlaka uyarırdı Gaziantep de iseniz sizi yönlendire bilirim

Merhabalar bende aracımı yarın sabah 15.000 km bakımına bırakacagım Doguş otodan fiyat aldım lakin 1785 tl fiyat verdiler fiyatlar aşırı yüksek 15.000 km bakımı için lakin mecburum garanti dışı kalmasın diye yaptırıyoruz mez bana %5 indirim yapıyor 1630 tl ye geliyor buda çok yüksek ama mecburuz işte ayrıca oturdugum semte yakın orada yaptıracagım bakalım ama aracımı garati ile ilgilendiren bir durum olmasa kesinlikle servisin kapısının önünden geçmem yaptıkları hırsızlık tan başka birşey degil

Geri
Üst Alt