Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Büyük Beyaz

Bu araçla yaklaşık 500 km uzun yol deneyimim oldu, tam uzun yol arabası hiç yormuyor, yol sesi,rüzgar sesi yok, süspansiyonlar çok iyi, tek dezavantajı biraz içiyor :) güzel araba
Teşekkürler. Öncesi 1,2 Tsi Leon vardı. Aralarında yakıt olarak tamı tamına 1 litre fark ya var ya yok. Tabi İbiza ile kıyasta fark biraz daha açılır. Neticede 1500 kg 150 Hp araç. :)

Silecekleri değiştirdim. Pahalı sileceğe karşı olmama rağmen, son dönem fiyatların birbirine oldukça yaklaşması sebebi ile Bosch aldım. Aero Twin takım 200 Tl ye geldi.

IMG_2162.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri vites ampülleri 2 yıl olacak değiştireli. Göz kırpıp arıza yakmaya başladılar. P21W tip Markasız almıştım iyi dayandılar yinede. Yerine Photon PH7219 EX aldım. Aydınlatmada ciddi fark var. Mercekli olsalar daha da aydınlatırlar ama bu modelin merceklisi arıza yakıyormuş sanırım. İnşallah ömürleri uzun olur.

de774466c1a821e20c8dd5df7edb639a.jpg

f7324c694856c9653eb4dd53f61047fa.jpg

e9a4d7ada33c7757fabdc0cca9737afc.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Periyodik yıllık bakımımızı yaptırdık. Araç 80.000 km ye geldi.
Standart yağ filtre bakımına ek (900 TL) Arka disk ve balatalarda değişti. (1800 TL) Toplamda 2700 TL ye mal oldu.
Ek olarak kışlık lastikleri de değiştirebildim sonunda. Sök tak balans 150 TL.

WhatsApp Image 2022-05-16 at 08.44.56.jpeg

Yaklaşık 2 aydır aracım satılıktı. Ancak alacağım araçların üzerine aşırı zam gelince hepsi bütçemi aştı ve bende aracımı satmaktan vazgeçtim. :)
Madem satmayacağım, biraz daha opsiyon ekleyeyim dedim yine.
Şerit takip kamerası aldım. (Şerit takip, tabela okuma ve uzun far asistanı özellikleri aktif olacak)
18" orjinal Pegasus model jant ve lastik aldım.
Bagaj stopları benim pakette sadece reflektör görevi yapıyordu. Onları led yanan tipler ile değiştirdim.
Tüm montaj işlemlerini fırsat buldukça yavaş yavaş yapacağım. Fotoğrafları da eklerim.
Şerit takip için ön canım değişmesi gerektiğinden, 18" jant lastikleri yazlık olması sebebi ile ve yaza temiz girmek adına şeri takibi, jant değişimini ve detay temizlik/ İç dış boya koruma işlemlerini mart- nisan gibi yaptıracağım tahminen.

Geri
Üst Alt