Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ateca Fr & Xpeerince kafam karıştı sizce hangisi?

bugrasertdemir

Kayıtlı Üye
Arkadaşlarlar merhabalar, leon aracımı sattıktan sonra şuan tekrar bir Seat araç alarak aranıza katılacağım inşallah. Ama bir konuda çok kararsız kaldım fikir ve yardımınıza ihtiyacım var.

İki araç arasında kaldım ikisi de sıfır ama biri 2020 model Ocak trafiğe çıkışlı Xpeerince Plus kış paketli diğeri 2021 model Fr plus kış paket ve artı olarak elektrikli bagaja sahip bu araçta henüz gemide geliyor trafiğe çıkışı yapılmamış.

Bu iki araç arasında tam olarak 20 bin TL fiyat oynuyor. Kafam çok karıştı sizce ne yapmalıyım fikirlerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

2020 Xperience yeni ateca sahibiyim. Ben araci aldigimda plus paketleri malesef yoktu ... Fr plus 2021 olani tercih ederdim ben olsam. Hem model yili hem de elektrikli bagaj olmasi avantaj. Full link acik mi aracta bilginiz var mi ?

Full link kapali ise henuz tr’de aktivasyon yapilamiyor bilginize ...

Tam arac donanimi ve anlastiginiz fiyati paylasabilir misiniz ?

İkisinde de plus paket var ama elektrikli bagaj bir avantaj gerçekten aslında sonradan yapılabiliyor 6-7 bin civarına onuda düşündüm ama yine kararsız kaldım. Tabi 2021 olmasıda bir avantaj muhakkak. Aslında Fr istiyordum ama şuan Xpeerince da olabilir aralarında bir fark yok gibi zaten.

Fullink hakkında bir bilgim yok ama bayiye sorabilirim bu durumu hatta sorsam iyi olur full link ile ilgili sorunlar olduğunu okudum grupta.

Bahar kampanyası kapsamında fiyatlarda ciddi bir indirim söz konusu. Ben şu şekilde fiyat aldım:
2021 Fr Plus paket + elektrikli bagaj: 351.000
2020 Xpeerince plus paket: 331.000 (dediğim gibi bu araç Ocak trafiğe çıkışlı ama sıfır bayiden)
Ciddi bir fiyat farkı olunca kararsız kaldım baya.

Bu fiyatlarda çok fazla seçenek var. Başka markalara da bakılabilir

Ben de Ateca diye yola cikip C5 Aircross shine paket aldim. Standart Xperience + cam tavan 360.000 demislerdi 2020 model. Cam tavansizlarla ilgilenmedigim icin ne fiyat verdiklerini hatirlamiyorum acikcasi.

2 hafta once sormustum fiyat bu arada. C5i de 360a aldim, fazladan elektrikli bagaj, dur kalkli adaptif cruise, daha buyuk ve baya islevsel bir bagaj ve ayarlanabilir arka koltuklar, adaptif full led farlar, kör nokta ikazi, serit takip asistani, 360 derece park sensoru ve otomatik uzun farlar gelmis oldu. Bir de tek kamerayla kus bakisi park var, tam bir 360 gorus saglamasa da park ederken hayati baya kolaylastiriyor. 180 bg ve eat8 kombinasyonu da hosuma gitti, baya guzel kaciyor arac cussesine ragmen. Bir de daha once DSG kirdigim icin tekrar DSG arac almak konusunda cok hevesli degildim.

Qashqai sky pack icin de pazarliksiz 320.000 lira fiyat almistim. Biraz daha ineceklerdi. Midnight editiondi arac. Standart sky pack e ek olarak krom/gri olan butun aksam siyahti, arac da siyahti, golge gibi baya hos bir havasi vardi

Bir de Erya da 0km ama plakali bir karoq vardi, o da 380.000 gibi bir rakamdi, butcemin biraz ustunde oldugu icin donanim sormadim o arac icin.

Evin otoparkinda bir de Ateca var makyajli kasa. Denk gele yan yana park ediyoruz hep. Kesinlikle daha yalin ve akici hatlara sahip C5A’a gore. Bir de yan yana durduklarinda Ateca bariz bir sekilde daha ufak.

C5A un Atecanin standart paketine muadil donanim seviyesi Feel Bold sanirim. Plusta neler var bilmiyorum. Feel bold da 330 civarlarina galiba su anda bayilerde.

Mesela bu donanımlarda hangi marka araç tavsiye edersiniz peki ?
Olaya donanım seviyesinde bakarsak biraz tek tek inceleme gereksinimi hissedecek, ben daha çok model olarak diye demiştim
Tucson, sportage, 3008, c5, grandland, qq... Yani her markanın aynı segment araçlarının fiyatları yakın. Tabi donanımsal farklılıklar var.
Ben tek tek gezdim, araçlara baktım, test ettim yıl sonu kampanyalarına baktım ve en son 3008 de karar kıldım aldım.
Ben onu alın bunu alın demiyorum sadece diğer markaların da fiyatları yakın diye yazdım. İçinizde kalmasın diye yazdım.

Ben de Ateca diye yola cikip C5 Aircross shine paket aldim. Standart Xperience + cam tavan 360.000 demislerdi 2020 model. Cam tavansizlarla ilgilenmedigim icin ne fiyat verdiklerini hatirlamiyorum acikcasi.

2 hafta once sormustum fiyat bu arada. C5i de 360a aldim, fazladan elektrikli bagaj, dur kalkli adaptif cruise, daha buyuk ve baya islevsel bir bagaj ve ayarlanabilir arka koltuklar, adaptif full led farlar, kör nokta ikazi, serit takip asistani, 360 derece park sensoru ve otomatik uzun farlar gelmis oldu. Bir de tek kamerayla kus bakisi park var, tam bir 360 gorus saglamasa da park ederken hayati baya kolaylastiriyor. 180 bg ve eat8 kombinasyonu da hosuma gitti, baya guzel kaciyor arac cussesine ragmen. Bir de daha once DSG kirdigim icin tekrar DSG arac almak konusunda cok hevesli degildim.

Qashqai sky pack icin de pazarliksiz 320.000 lira fiyat almistim. Biraz daha ineceklerdi. Midnight editiondi arac. Standart sky pack e ek olarak krom/gri olan butun aksam siyahti, arac da siyahti, golge gibi baya hos bir havasi vardi

Bir de Erya da 0km ama plakali bir karoq vardi, o da 380.000 gibi bir rakamdi, butcemin biraz ustunde oldugu icin donanim sormadim o arac icin.

Evin otoparkinda bir de Ateca var makyajli kasa. Denk gele yan yana park ediyoruz hep. Kesinlikle daha yalin ve akici hatlara sahip C5A’a gore. Bir de yan yana durduklarinda Ateca bariz bir sekilde daha ufak.

C5A un Atecanin standart paketine muadil donanim seviyesi Feel Bold sanirim. Plusta neler var bilmiyorum. Feel bold da 330 civarlarina galiba su anda bayilerde.
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Aracınız hayırlı olsun öncelikle kazasız belasız kullanmak nasip olsun. Aracınız gayet dolu bir donanıma sahipmiş. Benim baktığım atecada standart donanım değil ekstra olarak panoramik sunroof koltuk ısıtma direksiyon ısıtma hafızalı elektrikli koltuk ön park sensörü otomatik park elektrikli bagaj deri&alcantra koltuk gibi özelliklerde dolu bir araç. Ama c5 de bakacağım yine teşekkürler.

Olaya donanım seviyesinde bakarsak biraz tek tek inceleme gereksinimi hissedecek, ben daha çok model olarak diye demiştim
Tucson, sportage, 3008, c5, grandland, qq... Yani her markanın aynı segment araçlarının fiyatları yakın. Tabi donanımsal farklılıklar var.
Ben tek tek gezdim, araçlara baktım, test ettim yıl sonu kampanyalarına baktım ve en son 3008 de karar kıldım aldım.
Ben onu alın bunu alın demiyorum sadece diğer markaların da fiyatları yakın diye yazdım. İçinizde kalmasın diye yazdım.
3008 bende baktım bir kaç ay önce ama fiyatları yüksek geldi atecaya kıyasla. Siz hangi donanımda ne kadara aldınız acaba ?

Otomatik park ve elektrikli isitmali koltukta Ateca daha dolu ama adaptif cruise esas istedigim ozellikti benim. Arac su anda 400 km de 350 sini adaptifle yapmisimdir, ozellikle e5 veya tem gibi yollarda acayip rahatlik sagliyor. Dun kadikoyden kurtkoye gittik, evim tem baglantisina yakin baya, 5 dk normal kullanip tem e ciktiktan sonra kurtkoy sapagina kadar bir daha gaz fren dokunmadim :) kurtkoyun ic trafiginde de adaptif devam.
Aslinda otomatik park olsa fena olmazdi, hanim kullanabiliyor rahat ama park konusunda henuz cok iddiali degil.

Fransadan getirtebilecegimiz bir arac vardi, napa deri haric olabilecek butun donanimlar vardi. Otoyolda Otonom surus, on park kamerasi, otomatik park ve parktan cikis, connected cam, elektrikli isitmali hafizali koltuk ve aynalar vardi aracta ekstradan ama bunlar icin 23.000 lira fark ve minimum 3 hafta bekleme suresi olacakti. Degmeyecegine karar verip biraz daha donanimsiz stoktan arac aldik.

Bu arada arac sedef beyaz, diger renkleri bir tik daha ucuz.

Geri
Üst Alt