Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ateca da gördüğüm sorunlar

Maymuncuk

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, Yeni Seat Ateca 2021 model.

1. Araç 1200 devirdeyken direksiyon hafiften titreme sorunu yaşıyorum, özellikle yokuşlarda daha belirgin, devrini aldıktan sonra düzeliyor, özellikle 1 ve 2. viteslerde rahatlıkla hissediliyor.

2. Rolanti devrim 600, araç trafikteyken freni ayağımdan çekiyorum devir 1200 ile ilerlemeye başlıyor, frene hafiften basıyorum devir 600 e düşüyor, frene tam bastığım an biranda devir 1200 e çıkıp tekrar 600 e düşüyor, trafikteyken sanki sürekli aragaz yapıyormuş gibi oluyor.

3. Müzik dinlerken, ses %20 civarında açık, sağ ön kapıdan bas vurdukça cızırtı sesi geliyor sanki hoparlör patlamış gibi.

4. Tümseklerden geçerken şanzımandan langur lungur metal çarpma sesi geliyor, özellikle dar sokaklar veya sessiz bir sokakta çok rahat duyuluyor, bu zannedersem dsg nin bir sorunu, eski aracımda da mevcuttu.

Benim merak ettiğim 1 ve 2. de yazdığım sorunları başka Ateca sahibi yaşıyor mu? Yada mantıklı bir açıklaması varsa cevaplarsanız sevinirim.

1. Araç 1200 devirdeyken direksiyon hafiften titreme sorunu yaşıyorum, özellikle yokuşlarda daha belirgin, devrini aldıktan sonra düzeliyor, özellikle 1 ve 2. viteslerde rahatlıkla hissediliyor.

2. Rolanti devrim 600, araç trafikteyken freni ayağımdan çekiyorum devir 1200 ile ilerlemeye başlıyor, frene hafiften basıyorum devir 600 e düşüyor, frene tam bastığım an biranda devir 1200 e çıkıp tekrar 600 e düşüyor, trafikteyken sanki sürekli aragaz yapıyormuş gibi oluyor.

3. Müzik dinlerken, ses %20 civarında açık, sağ ön kapıdan bas vurdukça cızırtı sesi geliyor sanki hoparlör patlamış gibi.

4. Tümseklerden geçerken şanzımandan langur lungur metal çarpma sesi geliyor, özellikle dar sokaklar veya sessiz bir sokakta çok rahat duyuluyor, bu zannedersem dsg nin bir sorunu, eski aracımda da mevcuttu.

Benim merak ettiğim 1 ve 2. de yazdığım sorunları başka Ateca sahibi yaşıyor mu? Yada mantıklı bir açıklaması varsa cevaplarsanız sevinirim.

Bendede makyajlı ateca var dsg nin metal sesi dışında dediğiniz hiç bir problemi yaşamadım.900 devirde rölanti yapıyor aracım bilginiz olsun.2.vw aracımdanda dsg sesi geliyor gayet normal bir durum ama diğer sorunlar için servise gidin derim.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Zannedersem rolantiyle alakalı bir durum, en kısa zamanda servise bir göstereyim.

Kapıdan cızırtıda başka birisinden gördüm, kapı içinde bir parça varmış, zamanla gevşediği için titreşimden ses yapıyormuş.

DSG sesi serviste normal diyecektir muhtemelen, benim önceki aracımda da mevcuttu.

Ben şanzıman sesi dışında hiçbir durum yaşamadım. Hele cızırtı kesinlikle. Bence aracı bir servise gösterin derim. En azından kafanızda şüphe kalmaz.

Aracınız garanti sürecinde olduğundan muhakkak serviste tüm sorunlarınız için iş talebi açtırın. Onların bu sorunlar olabilir, bunlar normal sesler, bunları tüm herkes yaşıyor gibi saçma cümlelerden ibaret şeylere kanmayın. Yazılı olarak elinizde iş talebi olsun. Allah korusun ileride yaşama ihtimali olan problemlerde ben demiştim dersiniz.

Geri
Üst Alt