Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arkadan gelen gıcırdama

@DokuzSekiz

Kayıtlı Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar hayırlı günler
Bende 2015 1.2 TSI Ibiza var arka kapıların olduğu yerden sen geliyor özellikle kasislerden geçerken geliyor bazen sağ arka bazen sol arkadan geliyor hangi taraf eğimdeyse ordan geliyor ustaya gösterdim amortisörden bu ses gelmez dedi bütün bağajı boşaltıp bağaj kapağı açık sürdüm yine o ses var böyle eski karyola sesleri olur ya sen üzerinde döndükçe gıcırdar böyle eski mobilya gibi öyle bir ses kafayı yedirecek bilgisi olan bilgilendirebilirse memnun olurum sağolun

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bahsettiğiniz tarzda gıcırdama sesi maalesef benim arabamda da var ve kronik bir sorun diye biliyorum. Özellikle soğuk havalarda kasislerde kendini belli ediyor. Viraj lastiği gibi bir parçadan geliyor olması lazım. Araç biraz mesafe yapıp ısınınca geçiyor ancak özellikle kış aylarında sabahları ses fark ediliyor.
Serviste sözünü ettiğim parçayı spreylemişlerdi ancak kısa süreli bir çözüm olmuştu.

Son düzenleme:
Selamün aleyküm arkadaşlar hayırlı günler
Bende 2015 1.2 TSI Ibiza var arka kapıların olduğu yerden sen geliyor özellikle kasislerden geçerken geliyor bazen sağ arka bazen sol arkadan geliyor hangi taraf eğimdeyse ordan geliyor ustaya gösterdim amortisörden bu ses gelmez dedi bütün bağajı boşaltıp bağaj kapağı açık sürdüm yine o ses var böyle eski karyola sesleri olur ya sen üzerinde döndükçe gıcırdar böyle eski mobilya gibi öyle bir ses kafayı yedirecek bilgisi olan bilgilendirebilirse memnun olurum sağolun

Ya diğer arkadaşın dediği gibi viraj demir lastiklerinden geliyordur. Yada benim başıma geldiği gibi arka koltukların kilit mekanizmasından da olabilir. Koltukları yatırıp bir deneyin isterseniz. Eğer oradan geliyorsa, kumaş kablo sargı bantları var. Onlardan alıp birkaç tur kilit yerindeki demire sarın, düzeliyor.

Ustad yolda giderken o ses gelebilecek yerdeyken arkada iki kisi otursun kapilaro acsin ses kesiliyorsa fitillerden geliyordur. Ses kesilmiyorsa arka burclardan geliyordur. Burclar kronik sorun maalesef ozellikle kasislerden gecerken karyola gibi gacirdayan bile olabiliyor. Burclar saglamsa onun ozel bir yagi var onunla sesi geciriyorlar. Burclar ölmüşse degisim gerekiyor... Arka salincak burcuydu galiba...

Ses kapi fitillerinden geliyorsa kapi fitillerini yagsiz silikon sprey ile spreyleyip bezle yedirin. Ses 3-5 ay gelmez oluyor.

Kapı fitillerine slikon sprey sıkmıştım ben würth ama kesilmedi burçlar da bunlar da öyle oynar burç oluyor mu ki bilmiyorum yeni arabalarda bence dikine salıncak ama bilmiyorum geçen ustaya götürdüm amortisörlere bir sprey sıktı ama kesilmedi dedi ses ondan gelmez bilemedim dediğin gibi bir de burçlara baktırmak lazım

Selamlar bu olay benim başımdada var arkadaşlar 2014 Seat İbiza arkadan geliyor araba kasislerde kötü yollarda gıcır gıcır ötüyordu arka Amortisör takozlarına varana kadar değiştirdim arka burç dediler o dediler bu dediler yok sorun arka amortisöre bağlı küçük sünger takozlardan geliyor ses 😊 ıslanınca başlıyor gıcır gıcır ötmeye benim arabada jantlar 17 lastikler ince arka yaylar pres o yüzden bunlar 😊 o sünger takozlara silikonlu yağ şıktım ses felan kalmadı bilginize deneyin derim aracı kaldırın arka amortisör üst kısmında 10 cm sünger takoz var o deforme olabiliyor deforme olduysa değiştirin sağlamsa silikonlu yağ yada sıvı gres işinizi çözer 😊

Geri
Üst Alt