Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aracın enerji ihtiyacı yüksek

Start&Stop özelliği nereden kapatılıyor? Bugün biraz kurcaladım ama bulamadım.

aracı servise bıraktım. akü ölçümüne bağlandığında aküyü sarj edin uyarısı vermiş prosedür gereği 1 kere sarj edilip daha sonrasında aynı arıza nedeniyle tekrar uyarı verirse değişime gidileceği bilgisi verildi. sonuçları burdan bildireceğim arkadaşlar. araç 6000km de 6aylik. bakalım hayırlısı herkese hayırlı günler
Aküyü yediği bilgisi doğruymuş demek ki çok matah birşey değil zaten kapalı kullan bende öyle kullanıyorum:)

anlamamissiniz bence bahsettiğim konuyu aküyu yemesi değil konu. akulerimiz sorunsuz ise kendi kendini sarj etmesi gerekiyor benim aracın aküsü kendi kendine şarj olmuyor start-stop sistemini sehir icinde tüm wag grubu araclarimda hep aktif kullanırım 4 yıl bindiğim aracım var akü hiç değişmedim. aküden dolayı 1 kere bile bu enerji ihtiyacı yüksek uyarısını verirse bile aküyü değişime gideceklerini söylediler

Son düzenleme:
Benim de 2 aydır hiç açmıyordu daha önce belirttiğim gibi, pazartesi günü muayene için kurtköy tüv'e gittim kadıköyden, yaklaşık 30km gidiş 30km dönüş, gün içinde birkaç yere daha uğra vs derken uzun süredir ilk defa günde 100km civarı yol katetmiş oldum ve sonuç olarak start stop tekrar devreye girdi. O günden beridir de her kullandığımda normal çalışıyor herşey. Araç da 3 yılını doldurdu, hala fabrika aküsü üzerinde.

Uzun yatan ya da gün içinde kısa mesafe giden araçlarda verdiği hata normal, ama uzun kullanım sonucunda hala kendine gelmiyorsa büyük ihtimalle akü sıkıntılıdır. Yukarıdaki mesajlarda da bu durum belirtilmiş zaten.

Bu durum araç trafikte çok kalırsa olur araçta telefonu sürekli USB de tutulursa yüksek sesli müzik dinlenirse bu durum normal araç enerji sağlamak için start stop u devre dışı bırakır ve enerji ihtiyacı sağlanınca da tekrar devreye girer
Durduk yere arıza veriyor ise muhtemel aküyle ilgili sıkıntı olabilir

Ben 7 yıldır kullanıyorum arıza veriyor geçiyor özellikle uzun yolda ve trafikte telefon ve taplet için şarj ihtiyacını karşılamak kolay olmuyor

servisin aküyü sarj etmesimden sonra bugün tekrar o malum uyarıyı verdi bende aracı şehir içinde bir müddet kullandım. uyarı hala duruyordu video çektim akü değişim talebinde bulunacağım yarın servise giderek. hayırlısı olsun bakalım.

2018 ateca aracımın son 2 haftadır s&s çalışmıyordu. Hata uyarısı da almıyordum. Bugün yeni bir akü takıp deneyelim dedik 2 km sonra hemen devreye girdi . Yani kesinlikle sorun aküden. Ama akünün maliyeti s&s özelliğinin faydasından daha fazla o sebeple değmez değişim.şunu da farkettiğim ki aracımın orjinal akü değeri acayip düşük.değiştirince yüksek değer değişim yapın.

20 ocak 2021 itibariyle serviste aküm değişti şimdilik sıkıntı yok. ama o uyarıyı gösterirken servise gitmenizde fayda var

Aynı sorun birebir bende var akü değişti sonra gittim garantiden akü şarj ünitesini değiştirdiler ama hala enerji ihtiyacı yüksek yazıyor araç bilgilerinde start stop devreye girmeyince. Serviste bulamıyor sorunu bence vw grubunun aküyü artık varta kullanmaması etkili golf vardı bundan önce 8 yaşa kadar kullandım en ufak problem yaşamadım

Geri
Üst Alt