Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aracın enerji ihtiyacı yüksek

kadirtas001

Kayıtlı Üye
aracın 1.5 tsi leon fr 2 temmuz 2020 de aracımı teslim aldım 6000km de an itibariyle. 2 defa aracın enerji ihtiyacı yüksek gerekçesi ile start and stop özelliğinin devreye girmemesi durumu ile karşılaştım start stop bilgi ekranını açık bırakarak devam ettim yolculuğuma. Yaklaşık 5km sonra uyarı gitti (muhtemelen kendini şarj mı etti naaptiysa) start-stop çalışmaya başladı. yani anladığım kadarıyla 6 aylık araç akü sıkıntısı mı yaşıyor servise gitmeli miyim? yoksa önemsememeli miyim? ayrıca bu ve buna benzer bir durumla karşılaşan arkadaşımız var mıdır? şimdiden teşekkür ederim herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum. IMG_20201222_170519.jpg

aracın 1.5 tsi leon fr 2 temmuz 2020 de aracımı teslim aldım 6000km de an itibariyle. 2 defa aracın enerji ihtiyacı yüksek gerekçesi ile start and stop özelliğinin devreye girmemesi durumu ile karşılaştım start stop bilgi ekranını açık bırakarak devam ettim yolculuğuma. Yaklaşık 5km sonra uyarı gitti (muhtemelen kendini şarj mı etti naaptiysa) start-stop çalışmaya başladı. yani anladığım kadarıyla 6 aylık araç akü sıkıntısı mı yaşıyor servise gitmeli miyim? yoksa önemsememeli miyim? ayrıca bu ve buna benzer bir durumla karşılaşan arkadaşımız var mıdır? şimdiden teşekkür ederim herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum. Ekli dosyayı görüntüle 22066
Ben s&s yı kapalı kullanıyorum aküyü zorladığını söylemişlerdi benzer bir sorun olduğunu düşünüyorum

aracın 1.5 tsi leon fr 2 temmuz 2020 de aracımı teslim aldım 6000km de an itibariyle. 2 defa aracın enerji ihtiyacı yüksek gerekçesi ile start and stop özelliğinin devreye girmemesi durumu ile karşılaştım start stop bilgi ekranını açık bırakarak devam ettim yolculuğuma. Yaklaşık 5km sonra uyarı gitti (muhtemelen kendini şarj mı etti naaptiysa) start-stop çalışmaya başladı. yani anladığım kadarıyla 6 aylık araç akü sıkıntısı mı yaşıyor servise gitmeli miyim? yoksa önemsememeli miyim? ayrıca bu ve buna benzer bir durumla karşılaşan arkadaşımız var mıdır? şimdiden teşekkür ederim herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum. Ekli dosyayı görüntüle 22066

İyi günler kadir bey, bende makyajlı ateca var bundan öncede 7.5 golfüm vardı ikisindede start stop var bu karşılaştığınız durumum nedeni aracı yeni çalıştırdığınızda akü enerji akımını motor soğuk olduğundan fazla ilettiğinden dolayıdır bu bütün arabalarda böyledir araç ilk çalıştığında bir süre start stop devreye gitmez motor ısındığında devreye girer, nispeten yazları kışlara göre daha erken devreye giriyor.

Benim aracım yatmaktan hiç açamaz oldu start stop'u :) Eninde sonunda devreye sokabiliyorsa bir sorun değil aslında, koruma mekanizması. Ben haftada 1 kere, 10-20 km arası kullanıyorum genelde şu sıralar, dediğim gibi 2 aydır daha açtığını görmedim. Biraz uzayınca yol, 40 50 km durmadan gidebilirsem tekrar açmaya başlıyor.

aracın 1.5 tsi leon fr 2 temmuz 2020 de aracımı teslim aldım 6000km de an itibariyle. 2 defa aracın enerji ihtiyacı yüksek gerekçesi ile start and stop özelliğinin devreye girmemesi durumu ile karşılaştım start stop bilgi ekranını açık bırakarak devam ettim yolculuğuma. Yaklaşık 5km sonra uyarı gitti (muhtemelen kendini şarj mı etti naaptiysa) start-stop çalışmaya başladı. yani anladığım kadarıyla 6 aylık araç akü sıkıntısı mı yaşıyor servise gitmeli miyim? yoksa önemsememeli miyim? ayrıca bu ve buna benzer bir durumla karşılaşan arkadaşımız var mıdır? şimdiden teşekkür ederim herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.
Bu durumu takip edin hocam, özellikle exide marka akü plakalarında fabrikasyon hata olabiliyor. Benim başıma geldi garantiden değiştirmiştim. Start stop ilk motor ısınana kadar devreye girmiyor evet ama ekranda hata mesajı olarak çıktığını hiç hatırlamıyorum. Hata mesajını almaya başladığımda zaten akü ile ilgili sıkıntılarımın olduğunu anlamıştım. Bir gün yine start stop arızası verdi ardından airbag hatası verdi ve akü bitti. Garantiden değiştirdiler sağ olsunlar. Tabi benim hata mesajı araç bilgi ekranında çıkıyordu devreye girmedi enerji ihtiyacı yüksek diye. sizde nerede çıkıyor bilmiyorum bir de araç uzun süre yatıyorsa her gün kullanmıyorsanız bu normal denebilir zaten.

İyi günler kadir bey, bende makyajlı ateca var bundan öncede 7.5 golfüm vardı ikisindede start stop var bu karşılaştığınız durumum nedeni aracı yeni çalıştırdığınızda akü enerji akımını motor soğuk olduğundan fazla ilettiğinden dolayıdır bu bütün arabalarda böyledir araç ilk çalıştığında bir süre start stop devreye gitmez motor ısındığında devreye girer, nispeten yazları kışlara göre daha erken devreye giriyor.
aracı çalıştırdığim zaman ilk köşede start stop devreye giriyor normalde sıkıntı yapmıyor. çocuğu arabada bırakıp markete girip biseyler alıp çıkıyorum mesela rn fazla 5 dakika müzik dinliyor cocuk bu uyarıyı veriyor mesela hemen

Bu durumu takip edin hocam, özellikle exide marka akü plakalarında fabrikasyon hata olabiliyor. Benim başıma geldi garantiden değiştirmiştim. Start stop ilk motor ısınana kadar devreye girmiyor evet ama ekranda hata mesajı olarak çıktığını hiç hatırlamıyorum. Hata mesajını almaya başladığımda zaten akü ile ilgili sıkıntılarımın olduğunu anlamıştım. Bir gün yine start stop arızası verdi ardından airbag hatası verdi ve akü bitti. Garantiden değiştirdiler sağ olsunlar. Tabi benim hata mesajı araç bilgi ekranında çıkıyordu devreye girmedi enerji ihtiyacı yüksek diye. sizde nerede çıkıyor bilmiyorum bir de araç uzun süre yatıyorsa her gün kullanmıyorsanız bu normal denebilir zaten.
hata ekranı olarak değilde araç bilgilerinde start-stop bilgi ekranından görüyorum. benimki genelde araç stop ettikten sonra arac içinde biraz beklersem 3-5 dakika müzik dinlersem o zaman gösteriyor yani akü hemen kritik seviyeye mi düşüyor yani cok saçma

@kadirtas001 öncelikle geçmiş olsun.. Arkadaşlarında dediği gibi sorun birkaç seçenek olabilir..

Araç yeterli enerji almadan start stop devreye girmez, Yeterli enerji aldığında otomatik start stop başlar ve ekrandan silinir uyarı , Ancak bu hata mesajı ekranda her daim varsa mutlaka akünüzü ölçtürün. Yeni dahil olsa da
Başıma geldi bu durum bende hatayı aldığımda enerji düşük ısınmadı diye düşünüyordum ancak ölçümde akünün zayıf olduğunu tespit ettik.

Bu sabah aracı çalıştırdım 7km boyunca işe varincaya kadar kaldı bu yazı bende video çektim sonra aracın dışına çıkıp plakasına kadar cektim ve servis müdürüne gönderdim. bugün akü ölçümü için çağırdılar. bakalım hayırlısı olsun ne olacak

aracı servise bıraktım. akü ölçümüne bağlandığında aküyü sarj edin uyarısı vermiş prosedür gereği 1 kere sarj edilip daha sonrasında aynı arıza nedeniyle tekrar uyarı verirse değişime gidileceği bilgisi verildi. sonuçları burdan bildireceğim arkadaşlar. araç 6000km de 6aylik. bakalım hayırlısı herkese hayırlı günler

Geri
Üst Alt