Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracınız kaç LT yakıyor

Bende 1.5 tsi var 9 uz altına inmiyor birde 1.6 tdi aracım var ondada 8.5 civarı çok fark göremiyor asıl fark uzunyolda gözüküyor.Birde dizelin avantajı ne benzinliye göre?Beygiri düşük,ses fazla,titreşimli,bazıları tork fln diyor ama benzinliylede torkları aynı.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Valla dizel ile benzin Arasında 1 2 litre oynar bundan emin ol ama şu an Türkiye'de dizel ne kadar mantıklı onu bilemem.

LPG bilgisi vereyim bende;
24 litre LPG ile 330 km yol yaptım. Full şehir içi. Yol bilgisayarındaki 330 km ortalaması 6.1 litre gösteriyordu. Lpgye dönüştürürsek bu değeri 7.27 litre LPG/100km yapıyor.
Ölçüm LPG tamamen bitirilip, tekrar dolum yaparak yapılmıştır.
Araç 2013 Ibiza atmosferik 1.4 lt 85 hp

LPG bilgisi vereyim bende;
24 litre LPG ile 330 km yol yaptım. Full şehir içi. Yol bilgisayarındaki 330 km ortalaması 6.1 litre gösteriyordu. Lpgye dönüştürürsek bu değeri 7.27 litre LPG/100km yapıyor.
Ölçüm LPG tamamen bitirilip, tekrar dolum yaparak yapılmıştır.
Araç 2013 Ibiza atmosferik 1.4 lt 85 hp
Çok iyi yakiyormus 1.6 102 HP Leon 32 lt 290 km yol yapıyor şehir içi

2019 1,6 dizel ateca 8,5 civarı yakıyor. nazmussuzda gidiyor bırakalım yaksın bakalım. şaka bir yana basmazsam şehiriçi 6 ya kadar düşüyor. şehir dışı 5 civarı.

%80 uzun yol, sakin kullanım, 1000 km yol sonucunda gerçek tüketim 6,45 lt/100km. 1.4 manuel Leon'dan sonra fazla geldi. Ancak normal sanırım, daha ağır ve aoredinamiği daha zayıf bir araç.

Geri
Üst Alt