Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracımdan Anlık Böyle Bir Hata Alıyorum?

Negatif

Kayıtlı Üye
Herkese Günaydın hayırlı işler bol kazançlar arkadaşlar :) Aracım Leon 1.2 135 hp Style DSG şanzıman 2015 modeldir yazılım attırıp beygir yükseltmesi yaptırdım,gizli özelliklerini açtırdım ve birde performans hava filtresi taktırdım ön tanıtımı yaptığımıza göre arkadaşlar benim sorunum şudur :)

Yaklaşık bir haftadır şöyle anlık saniyelik bi hata alıyorum ve hemen kayboluyor:hata! servis aracı p konumuna getirip terk ediniz.

Bir kaç arkadaşa eşe dosta sordum bi sıkıntı çıkmaz yoğun trafikte oluyor genelde dediler bizim bi abimizdede yoğun trafikte bi kere vermiş bu hatayı ama bende nerden baksanız günde bir defa olmaya başladı ve bu benim canımı harbiden çok sıkmaya başladı.Arkadaşlar bu hata nedir aracıma bi zararı olurmu servisemi götürmek lazım ki daha aracım bir senelik böle bir hatayı niye veriyor anlamadım herşeyi bakımı tam aracıma gözüm gibi bakmama rağmen gıcık bi hata kafamı çok bozdu neyse arkadaşlar yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim :)

Herkese Günaydın hayırlı işler bol kazançlar arkadaşlar :) Aracım Leon 1.2 135 hp Style DSG şanzıman 2015 modeldir yazılım attırıp beygir yükseltmesi yaptırdım,gizli özelliklerini açtırdım ve birde performans hava filtresi taktırdım ön tanıtımı yaptığımıza göre arkadaşlar benim sorunum şudur :)

Yaklaşık bir haftadır şöyle anlık saniyelik bi hata alıyorum ve hemen kayboluyor:hata! servis aracı p konumuna getirip terk ediniz.

Bir kaç arkadaşa eşe dosta sordum bi sıkıntı çıkmaz yoğun trafikte oluyor genelde dediler bizim bi abimizdede yoğun trafikte bi kere vermiş bu hatayı ama bende nerden baksanız günde bir defa olmaya başladı ve bu benim canımı harbiden çok sıkmaya başladı.Arkadaşlar bu hata nedir aracıma bi zararı olurmu servisemi götürmek lazım ki daha aracım bir senelik böle bir hatayı niye veriyor anlamadım herşeyi bakımı tam aracıma gözüm gibi bakmama rağmen gıcık bi hata kafamı çok bozdu neyse arkadaşlar yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim :)
günaydın hayırlı işler sanada :) kapılar flan acık oldğunda bu hatayı verır p de değilse ona dikkat et derim dalgınlığa gelmesin ?

günaydın hayırlı işler sanada :) kapılar flan acık oldğunda bu hatayı verır p de değilse ona dikkat et derim dalgınlığa gelmesin ?
yok kardeşim ya herşeyi kontrol edip biniyorum aracıma bende anlam veremedim bir türlü birde trafik yoğun olduğu zaman triptonikte felan kullanın diyorlar dsg yük binmesin diye herkes birşey söylüyor ama bilgilendirdiğin için teşekkür ederim :)

yok kardeşim ya herşeyi kontrol edip biniyorum aracıma bende anlam veremedim bir türlü birde trafik yoğun olduğu zaman triptonikte felan kullanın diyorlar dsg yük binmesin diye herkes birşey söylüyor ama bilgilendirdiğin için teşekkür ederim :)
anladım o zaman en kısa sürede sorun halolur inş :) şahsen dsg de bende öyle yapıyorum ;)

Bende de golf 7 act var bende de oluyo hemde sürekli sorunu çözerseniz banada haber verin lütfen

Bende de golf 7 act var bende de oluyo hemde sürekli sorunu çözerseniz banada haber verin lütfen
valla kardeşim hesapta dsg ısınıyormuş yük biniyormuş o yüzden kendini korumaya alıyormuş böle bir hata veriyormuş ee bir senedir niye sesi çıkmadı o zaman bu aracın şimdimi yük biniyor anlamadım açıkcası :D inş.bilen arkadaşlar bizi aydınlatırlarda bizde tatmin edici bir bilgi alır rahatlarız :)

valla kardeşim hesapta dsg ısınıyormuş yük biniyormuş o yüzden kendini korumaya alıyormuş böle bir hata veriyormuş ee bir senedir niye sesi çıkmadı o zaman bu aracın şimdimi yük biniyor anlamadım açıkcası :D inş.bilen arkadaşlar bizi aydınlatırlarda bizde tatmin edici bir bilgi alır rahatlarız :)

Ben de İstanbul trafiğinin en yoğun olduğu saat aralıklarında kullanıyorum aracı. Konfordan biraz ödün versem de, trafiğin çok sıkıştığı yerlerde manuele, hafif akıcı olduğu noktalarda da spora alıyorum. Yol açılınca da D' ye çekerek kontrolü tamamen DSG ye bırakıyorum. Yaz ayında aldım aracımı 4 bin km ye geldi. O sıcaklarda İstanbul trafiğinde 2 saat kaldım. Ama bu tarz bir uyarı vermedi. Zaten DSG ısındığında böyle bir uyarı vermiyor. Direk olarak vites kutusu harareti ve ya aşırı ısınması diye uyarı veriyor. Geçen bir arkadaş daha böyle bir başlık açmıştı konuya. Araca yeniden yazılım attırmak sorunu çözer diye düşünüyorum...

Aracımı salı günü bakım için servise götürdüm bu hatayıda söyledim sorunun vites mekaniz masında olduğunu söylediler garantimde bir gün önce bitmiş ama iyi niyet garantisine girdi %60 karşılıyolar garantiniz bitmediyse hemen götürün servise

2 haftadır aynı hatayla bende karşılaşıyorum. çevrem bir sıkıntı çıkarmaz kullanmaya devam et diyor ama mide bulandırmaya başladı. seat'ın bu kronik hatayı kabul ettikleri biliniyor. farklı sitelerde yapılan yorumlarda burda söylendiği gibi servise götürün deniliyor yanlız iyi niyet sigortası bitmiş olan müşterilere ucuk rakamlar söylenmekte. seat'ın kendi hatasını neden müşterisi kendi cebinden ödemek zorunda. mağdur olan bizlerin napmamız gerekiyor bu konuda allah'ını sevdiklerim

Geri
Üst Alt