Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç yolcu tarafından gelen ses

erdal ACAR

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkese merhabalar. Foruma yeni üye oldum. 2010 1.4 TSI Leon aracım var. Arabamı çok seviyorum. Bu zamana kadar hep leona bindim. Öğrenmek istediğim şu. Araba rölantide çalışırken ön yolcu koltuğunun altından bir yerlerden tır tır tır ses gelmeye başladı. Gaza basınca ses kayboluyor. Fakat rölanti devrine düşünce ses gelmeye devam ediyor. Sanayide iyi bir ustaya götürdüm. Bu sesin motorla bir alakası yok dedi. Aracı cihaza bağladı, her şey normal görünüyor dedi. Yağ, filtre bakımlarını yapıp gönderdi. Ama soruna bir çare üretmedi. Arabam çok sessiz ve temiz araç. 85bin kilometrede. Ses çok kafama takılıyor. Bu konu hakkında bilgisi olan yada başına gelmiş birisi var ise acil olarak yardımlarınızı bekliyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Egzoz takozlarına baktırmanızda fayda var.Rolantite borularda vuruntu yapabilir.

Ustadim egzoz baglanti yerinde gevseme veya baska bir kavak varsa o da ses yapabilir. Bir egzozcuya gostermekte fayda var.. dinlesin sesi duyarsa aracin altina inip kolayca bulabilir insallah. Birde sesi daha detayli tanimlama sansin varmi? Vurma sesi gibi mi afedersin bogurtu diye tabir edilen bir ses mi?

Ustadim egzoz baglanti yerinde gevseme veya baska bir kavak varsa o da ses yapabilir. Bir egzozcuya gostermekte fayda var.. dinlesin sesi duyarsa aracin altina inip kolayca bulabilir insallah. Birde sesi daha detayli tanimlama sansin varmi? Vurma sesi gibi mi afedersin bogurtu diye tabir edilen bir ses mi?
Cevabın için sağol kardeşim. Ses vurma sesi gibi tık tık tık diye geliyor.

O zaman egzoz aski lastiklerine baktirman faydali olacaktir ustadim. Ya da sanziman takozu olabilir. Yalniz sanziman takozundansa ani kalkislarda da tak diye bir kere vurabilir.. degilse zaten egzoz sistemine baktirmak lazim..

Yine egzoz sisteminde katalizorun oralarda bazi araclarda sac olur. Aracin alti surtmusse ona da carpip ses yapiyor olabilir.

Bunun disinda aracin altina sabitlenmiş birsey varsa (lpg hortumu vs gibi) yerinden cikip o da ses yapiyor olabilir veya araca sonradan karter koruma saci takilmissa civatalarindan birisi gevsemis olabilir.

Yani halden anlayan bir ustaya sesi dinletmekte fayda var..

O zaman egzoz aski lastiklerine baktirman faydali olacaktir ustadim. Ya da sanziman takozu olabilir. Yalniz sanziman takozundansa ani kalkislarda da tak diye bir kere vurabilir.. degilse zaten egzoz sistemine baktirmak lazim..

Yine egzoz sisteminde katalizorun oralarda bazi araclarda sac olur. Aracin alti surtmusse ona da carpip ses yapiyor olabilir.

Bunun disinda aracin altina sabitlenmiş birsey varsa (lpg hortumu vs gibi) yerinden cikip o da ses yapiyor olabilir veya araca sonradan karter koruma saci takilmissa civatalarindan birisi gevsemis olabilir.

Yani halden anlayan bir ustaya sesi dinletmekte fayda var..
Ustacim ilgin için teşekkür ederim. Arabamda LPG yok. Öyle garip bir durum ki arabanın içersinde otururken ön yolcu koltuğunun altından bir yerlerden geliyor. Yarın daha detaylı video yada ses kaydı atacağım. Bakarsan sevinirim. Sanayide 2 buçuk saat geçirdim adam kaldırdı baktı bunun motorla alakası yok dedi gönderdi. İyi ustalardan birisidir. Ama bir çare üretmedi

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.benim 1.4 tsı fr aracımda da vardi dediğin sese benzer.yolcu tarafından torpido kismindan geliyordu sanki dizel araba gibi ses çıkıyordu.saglam bir ustaya gittim usta dinledi benzin hortumu oynuyor dedi benzin hortumu sağ kısımdan geçiyormuş.gittim kopuk aldim ve arabayı lifte kaldırıp benzin hortumunun olduğu kısma köpüğü bastı ve o dediğim ses kesildi

Benzin hortumu kurtulunca çıkan tirilti sesi vw gruplarinda karsilasilan bi durum dedi usta benden önce bi passatta da olmuş bu dedigim

Geri
Üst Alt