Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç Kamerası

Hocam arecalarda a sütununda aribag yokmu?Benim izlediğim kaza videolarında yan airbag mevcut ön tarafta

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Yok hocam , perde hava yastığı var bizde. Small overlap çarpışma testlerinde can alıcı nokta aracın A stunundaki airbagtir. Bir çok firma perde hava yastığı, diz hava yastığı ve direksiyon hava yastığına sahip ama köşeden yapılan testlerde mankenler kafa darbesini A stunundan alıyor malesef.

A stununda airbag yok. Leon ve Ateca aracımda defalarca sökmüşümdür. A stununu sökerken dikkat etmeniz gereken şey ; kapı fitili tarafından ön cama doğru parçayı açmak. Takarken de önce ön cam tarafını takıp ardından fitil tarafını oturtuyorsunuz. A stununu söktüğünüzde hemen çekmeyin (Leon ve Atecada) A stununda tweeter var muhtemelen sizde de vardır onun kablosu kısa kabloyu kastırmayacak şekilde ön kosola yatırın A stununu ya da bu bana engel olur derseniz jakını sökün bir kenara koyun. A srunu montajını yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu segmanların yuvalarına denk gelmesi korkmayın parça kırılmaz denk geldiğine eminseniz sert şekilde de yerine oturtabilirsiniz. Sigortadan montajı yapacaksanız aracınızın sigorta kutusu şemasından kontağa bağlı sigortayı seçersiniz (park modu kablosu kullanmayacaksanız) (Mesela bende park modu kablosu mevcut park modunu anahtarsız giriş sigortasından aldım, kontak modunu da klima ünitesinden almıştım) Aşağıda fotoğrafını paylaştığım sigorta aparatından alırsanız daha iyi olur kesme biçme yapmadan orjinal şekilde montajınızı yaparsınız. Tabi burada önemli olan şey sigortanızın cinsi 3-4 farklı tipte sigorta mevcut. Bir de bu aparatta yine dikkat etmeniz gereken şey; Sigorta aparatını sigorta yuvasına taktığınızda sigorta yuvası tarafında kalan yere orjinal sigortanızı sigorta yuvasından uzakta kalan yere ise aparatın üzerinde gelen sigortayı takacaksınız. (Yani fotoğrafta sigorta takılmış yere araçtan çıkarttığınız orginal sigortayı takacaksınız.)

Artıyı sigorta kablosuna diğerini şaseye (Muhtemelen sigorta kutusunda şase için bir civata vardır)
Emrah bey çok teşekkür ediyorum. Anlatımınız A sütununu sökmek için gayet yeterli gelecektir bana. Bahsettiğiniz sigorta aparatı önceki aracımdan mevcut, sigorta kutusunu incelediğimde iki tip sigorta mevcut olduğunu gördüm ve resimdeki mini sigorta aparatı ile mini olan kutudan uç almayı planlıyorum. Şase içinse açıkçası sigorta panelinin cıvatası haricinde bir cıvata göremedim, biraz kapalı kutu şeklinde o bölüm, yuvarlak pabuç ile sigorta kutusunun cıvatasından olacağını düşünüyorum şimdilik, bakalım yarın müsait günüm denemelerini yapıp resim paylaşacağım inşallah.

Bugün vakit bulduğumda aracın sigorta panelini açarak kamerayı bağlamaya çalıştım fakat sigorta panelinin çevresinde şase için bir bölüm bulamadım, kutunun vidasında olur diye düşünüyordum ama maalesef kamera çalışmadı.

IMG_20210703_174616.jpg

Bugün vakit bulduğumda aracın sigorta panelini açarak kamerayı bağlamaya çalıştım fakat sigorta panelinin çevresinde şase için bir bölüm bulamadım, kutunun vidasında olur diye düşünüyordum ama maalesef kamera çalışmadı.

Ekli dosyayı görüntüle 22388
Kontrol kalemiyle takmaya çalıştığınız yere elektrik gelip gelmediğini kontrol ettiniz mi? Bir de benim usta genelde direksiyon panelinin etrafında bir yerlerden çeker şaşeyi. O vida metale temas etmiyorsa işe yaramayabilir.

Kontrol kalemiyle takmaya çalıştığınız yere elektrik gelip gelmediğini kontrol ettiniz mi? Bir de benim usta genelde direksiyon panelinin etrafında bir yerlerden çeker şaşeyi. O vida metale temas etmiyorsa işe yaramayabilir.

Elektrik geldiğine eminim cam suyu motorunun sigortasına bağladım sigorta aparatını, şaseyi alamadığımı düşünüyorum, yağmurdan dolayı detaylı kontrol edemedim aslında..

Elimdeki ledleri bulduğumda kontrol kalemi yapacağım, o zaman daha verimli olacağını düşünüyorum. Direksiyonun altını kontrol edeceğim bu arada, ben sigorta panelinin orayı kapı duvar olarak beklemiyordum o yüzden düzgün bir keşif yapmamıştım..

Elektrik geldiğine eminim cam suyu motorunun sigortasına bağladım sigorta aparatını, şaseyi alamadığımı düşünüyorum, yağmurdan dolayı detaylı kontrol edemedim aslında..

Elimdeki ledleri bulduğumda kontrol kalemi yapacağım, o zaman daha verimli olacağını düşünüyorum. Direksiyonun altını kontrol edeceğim bu arada, ben sigorta panelinin orayı kapı duvar olarak beklemiyordum o yüzden düzgün bir keşif yapmamıştım..
Evet sigorta kutularımız farklı sizinle, Ateca ve Leonda hemen sigorta içinde şase civatası mevcut. Torpidonun sol ve sağında kapaklar mevcut kapı taraflarında tabi o kapakları hasarsız açabilmeniz için plastik trim sökücülere ihtiyacınız var. Torpidonun şaseye bağlantı civataları oluyor genellikle içinde. Açıp bir bakın derim orada şase bağlantısı bulma ihtimaliniz %90 Benim araçlarda sigorta kutusunun içine koymuşlar civata.

Evet sigorta kutularımız farklı sizinle, Ateca ve Leonda hemen sigorta içinde şase civatası mevcut. Torpidonun sol ve sağında kapaklar mevcut kapı taraflarında tabi o kapakları hasarsız açabilmeniz için plastik trim sökücülere ihtiyacınız var. Torpidonun şaseye bağlantı civataları oluyor genellikle içinde. Açıp bir bakın derim orada şase bağlantısı bulma ihtimaliniz %90 Benim araçlarda sigorta kutusunun içine koymuşlar civata.
Evet bariz şekilde iki tane şase bağlantısı görüyorum, teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt