Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

araç içi kamera

Emre abi merceklerin bozulma olayı piyasada satılan birbirine benzeyen nokia bataryalı kameraların kronik sorunu sanırım. Son 1 ayda 3 tanesini eskittim. Şuanda çok fazla kişinin kullandığı ve çekim kalitesini de beğendiğim bu linkteki kamerayı düşünüyorum. Fiyatı Türkiye'de 110 lira civarından başlıyor.
Dealextreme'den almayı düşünüyorum 65 liraya kargo dahil geliyor tek sorun kargo 1 ayı buluyor. Nokia bataryalı olanlardan almayı düşünenlerde tekrar düşünmeli bence. Arabanızın ön camında 40 45 derece ısıya maruz kalabilecek bi bataryayla gezmek bana korkutucu geldı acıkcası. 2 gün camda duran kamera acılıp gıcırdamaya bile başladı. 3. kamerayı hepsiburada üzerinden almıştım daha inceleme yapmadılar bakalım sorunu kabul edecekler mi

Kameranın incelemesi

Aykut ilgine teşekkür ederim kardeşim. Naçizane tavsiyem, kameralar konusunda ilk mesajımda verdiğim linke göz atmandır. Bu çinlilerin yaptığı ürünlerde hele hele elektronik ise güvenilir yerden almakta yarar var. Bazen bizim "Hadi canım, o parçayı da çalmazlar herhalde" dediğimiz dandik çipleri, bobinleri vb. eksik ya da daha zayıfını takabiliyorlar belki de 0.5 cent kâr için...

Bu kameralarda da pilin dışında chipset dedikleri bir nevi işlemcinin markası mühim. Yerinde olsam 20 dolar daha verip 30 dolarımı riske atmaz ve @eneSene 'nin paylaştığı cihaza göz atardım ;) Olmuşken iyisi olsun diye düşünüyorum. Eğer amacımız trafikte gerçek suçluyu ibraz etmek ise aracın 10 bin bakımına verdiğimiz paranın daha azını böyle bir cihaz için vermek yanlış olmaz ;) Üstelik cebimizde minimum 1000'er TL'lik cep telefonları ile gezerken..

Emre abi merceklerin bozulma olayı piyasada satılan birbirine benzeyen nokia bataryalı kameraların kronik sorunu sanırım. Son 1 ayda 3 tanesini eskittim. Şuanda çok fazla kişinin kullandığı ve çekim kalitesini de beğendiğim bu linkteki kamerayı düşünüyorum. Fiyatı Türkiye'de 110 lira civarından başlıyor.
Dealextreme'den almayı düşünüyorum 65 liraya kargo dahil geliyor tek sorun kargo 1 ayı buluyor. Nokia bataryalı olanlardan almayı düşünenlerde tekrar düşünmeli bence. Arabanızın ön camında 40 45 derece ısıya maruz kalabilecek bi bataryayla gezmek bana korkutucu geldı acıkcası. 2 gün camda duran kamera acılıp gıcırdamaya bile başladı. 3. kamerayı hepsiburada üzerinden almıştım daha inceleme yapmadılar bakalım sorunu kabul edecekler mi

Kameranın incelemesi

Aykut kardeşim ben kamera incelemesini izledim. Açıkçası kamera kalitesini beğenmedim. Full HD ve gece görüşü var denmesine rağmen benim kameradan farkını göremedim. Gündüz görüşü hemen hemen tüm kameralarda sıkıntı çıkarmayacak düzeylerde. Bence en önemli nokta gece çekimi. O da dediğim gibi bu kamerada bahsedilen özelliklere göre bence kötü. Üst mesajlarda benim attığım ebay linkindeki kamerayı incele istersen. Gece çekimi oldukça başarılı.

aracıma uygulamak istediğim o kadar elektronik malzeme varki sayısını hatırlamıyorum, kamera, park sensörü muldimedya vs vs vs. ama şekilleri uyumlulukları araca uygun değil, geçen gün park sensörü taktırmaya gittim, ikaz ekranını torpidoya yapışması gerekiyormuş vs, yaw tamam yapışması gerekiyorda ama emanet gibi duruyor, öyle görüncede soğukluk geliyor tadım tuzum kalmıyor vazgeçip geri dönüyorum. :confused::confused:

Murat kardeşim... şık bir park sensörü arıyorsan linkteki işini görür... torpidoya yapıştırınca da gayet güzel görünüyor... ayrıca ekran aydınlatması km göstergeleriyle aynı renkte... ben çok memnunum... ben aldığımda 89 tl idi ama şimdi uçmuş fiyatı... kablosuz oluşu da büyük bir artı...

http://www.hizlial.com/cyclone-kablosuz-4-lu-arka-2-5-mt-30-cm-minimum-park-sensoru-34f003/10292241

• Beğen
Reaksiyonlar: ULU
aracıma uygulamak istediğim o kadar elektronik malzeme varki sayısını hatırlamıyorum, kamera, park sensörü muldimedya vs vs vs. ama şekilleri uyumlulukları araca uygun değil, geçen gün park sensörü taktırmaya gittim, ikaz ekranını torpidoya yapışması gerekiyormuş vs, yaw tamam yapışması gerekiyorda ama emanet gibi duruyor, öyle görüncede soğukluk geliyor tadım tuzum kalmıyor vazgeçip geri dönüyorum. :confused::confused:
başka turlu taktıramazsın cunku park sensöru araç fabrıka sıparıs zamanında orjınal takılabılıyor mus ekranlı (bana bayı öyle dedı tabı yalancısıyım) bende 200 baydım o dedıgınden taktırdım güzel gayet dıreksıyon sol kanalda en azından park zamanı carmıyorum ne kadar yaklaştığıma bakıyorum

ya aslında ben yanlara önede park sensörü ıstıyorum nasıl olcak olabılıyormu bılen bılmeyen ...kadın mılletı :):):):)

en guzeli kendi kendine park eden araba alın:)

Geri
Üst Alt