Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç değer kaybı hk

Asder

Kayıtlı Üye
Merhabalar herkese, 06.10.2020 tarihinde aracıma sağ arka kapı tarafından çarpmışlardı kapı değişti sağ teker bilyalar değişti salıncaklar onarım gördü marşpiyel falan onarıldı bunların hepsi avek oto da yapıldı şimdi çarpan taraf %100 kusurlu olduğu için değer kaybı başvurusu yaptık hasar 13.700₺ çıktı aracım 2015 model 83.000 km de daha önce 3 kaza toplam 1.900₺ hasar kaydı vardı değişen kapı daha önce değişmedi bu duruma göre ne kadar değer kaybı hakederim bilen arkadaşlarımın yardımlarını rica ederim

Bu durumu tam olarak neye göre hesaplıyorlar bilmiyorum. Far, plastik aksam gibi bazı şeyler hesap etmiyorlar diye okumuştum. Ben de daha yeni değer kaybı aldım axa sigortadan. Bilgi amaçlı paylaşayım dedim. Belki fikir verir. 2019 yılında başka bir araç geri gelirken park halindeki ibizama vurdu. Far çatladı. Kaput ucu çok az eğildi ve tamponda hafif çizikler oluştu. Toplamda 1700 lira hasar çıktı. Far orjinali ile değişti. Tampon yarıya kadar boyandı. Kaput için de boyasız düzeltme yapıldı. O ara değer kaybına başvurmamıştım. Şimdi başvurdum. 2300 lira ödediler. Başvurumun üzerinden 10 gün geçtikten sonra para hesabıma yattı. Aracım 2016 model ve kaza anında 30000 km deydi

Öncelikle geçmiş olsun Allah kaza bela vermesin birdaha.Bildigim kadarıyla değer kaybı için aracın markası modeli yaşı kaza tarihindeki piyasa değeri kazada hasar gören parçaların tutarı parçaların aractaki konumu vs. Bir Çok şeyi işin içine katıyorlar diye biliyorum.

Öncelikle geçmiş olsun Allah kaza bela vermesin birdaha.Bildigim kadarıyla değer kaybı için aracın markası modeli yaşı kaza tarihindeki piyasa değeri kazada hasar gören parçaların tutarı parçaların aractaki konumu vs. Bir Çok şeyi işin içine katıyorlar diye biliyorum.
Önceki kaza durumuna kadar bakıyorlar diye duymuştum

Geçmiş olsun.
Araba değeri, kaza tutarı, zarar gören aksamlar gibi etkenleri var. Ama ortada %lik değeri gibi net bir bilgi de yok.

Bu durumu tam olarak neye göre hesaplıyorlar bilmiyorum. Far, plastik aksam gibi bazı şeyler hesap etmiyorlar diye okumuştum. Ben de daha yeni değer kaybı aldım axa sigortadan. Bilgi amaçlı paylaşayım dedim. Belki fikir verir. 2019 yılında başka bir araç geri gelirken park halindeki ibizama vurdu. Far çatladı. Kaput ucu çok az eğildi ve tamponda hafif çizikler oluştu. Toplamda 1700 lira hasar çıktı. Far orjinali ile değişti. Tampon yarıya kadar boyandı. Kaput için de boyasız düzeltme yapıldı. O ara değer kaybına başvurmamıştım. Şimdi başvurdum. 2300 lira ödediler. Başvurumun üzerinden 10 gün geçtikten sonra para hesabıma yattı. Aracım 2016 model ve kaza anında 30000 km deydi

Merhabalar aynısı başıma geldi sadece sağ arka tampon ve kapıya sürttüler 1050 lira hasar çıktı değer kaybı talebi için eksper firmasından belge mi almak gerekiyor nasıl bi yol izlenmeli acaba?

Bir arkadaşım değer kaybı davası açmıştı ve hesaplamaya sadece kaporta aksamını dahil ettiklerini söyledi.
Sanırım kaporta altındaki parçalar ve far grupları bu hesaplamaya girmiyor.
Bir de kesin bir hesaplama yöntemi yok. Exper aracın piyasasını, parça fiyatlarını, kazalı aracın genel durumunu inceleyip bir fiyat çıkartıyor.
Yani experin o günkü ruh haline göre fiyat artar da azalır da...

Merhabalar aynısı başıma geldi sadece sağ arka tampon ve kapıya sürttüler 1050 lira hasar çıktı değer kaybı talebi için eksper firmasından belge mi almak gerekiyor nasıl bi yol izlenmeli acaba?
Karşı tarafın trafik sigortası ile iletişime geçin. Sizden tutanakları ve kaza fotoğraflarını istiyorlar. Karşı tarafın trafik sigortasının experleri resimleri inceliyor. Aracınızın yılı, km bilgisi, hasar durumuna göre bir fiyat belirliyorlar ve parayı hesabınıza yatırıyorlar.

Geri
Üst Alt