Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç basma zararları

Berk1836

Kayıtlı Üye
Merhabalar aracımı basmayı düşünüyorum bunu. Aracıma ne gibi zararları olabilir.

Merhabalar aracımı basmayı düşünüyorum bunu. Aracıma ne gibi zararları olabilir.
Preslemem kestirmek gibi saçmalıklardan uzak durun... Yay olarak 35mm üstüne çıkmayın bütçe uygunsa kaliteli ayarlanabilir coilover alın... Çok basarsanız ilk başta muhteşem keyif verecektir ama zamanla ön takım alt takım direksiyon sorun yaratacaktır. Kalitesiz malzemeden işçilikten uzak durmanızı tavsiye ediyorum

Yolda görüyorum da kamberin dibine vurmuş, jantlara kadar basmış araçları.
İnan kullanana acıyorum. Yani dışarıdan güzel göründüğünü sanıyor garibim.
Sakın öyle bir şey yapma.

Ayrıca @tibuk56361 presleme ve yay kestirme gibi apaçi işleri hakkında gerekli bilgiyi vermiş.
Lastik ve çamurluk arasındaki fazla boşluğu alıp güzel bir jant ile tamamladın mı aracın gözüne çok daha hoş görünecek.
Alçaltmak için ayarllı coil düşünülebilir. Mevsimine göre ayarlarsın.

Önlere coilover arkalara press yapıldı arkaları spor yay ile değiştirsem mi sizce ve ayarı nasıl olmuş sizce ?

Ekli dosyalar

• IMG_20201017_213819.jpg
    IMG_20201017_213819.jpg
    1,022.7 KB · Görüntüleme: 23
Önlere coilover arkalara press yapıldı arkaları spor yay ile değiştirsem mi sizce ve ayarı nasıl olmuş sizce ?
Önleri 1cm daha yukarı kaldırmanı öneririm :) Bende arkada spor yay önlerde coilover var 1 parmak giriyor öne ve arkaya , hiçbir sorun yaşamıyorum herhangi bir sürtme kasislerde patırtı kütürtü vs. yok.Arkalarda spor yay kullanman daha mantıklı amortisör ömrünü daha erken sürede kaybedecektir.

Geri
Üst Alt