Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç önerisi

mustafakeskin

Kayıtlı Üye
Yeni kasa 1.0 EcoTSİ 115HP DSG aracımı yaklaşık 2 ay kadar önce sattım. İki tane satma sebebim vardı birisi maddi diğeri de araçta ki trim seslerinden bıktım. 2018 çıkışlı garantisi bitmemiş 20 bin km deki araçtan bu kadar ses gelmesi normal mi bilmiyorum. Daha önceki açtığım başlıklardan da görülebilir bir ara uzun yolda asfalt zeminde multimedya ekranının oradan tıkırtı geliyordu servise götürdük yaptılar. Sonra 120 hızda üstü hızda cam kapı tarafından bir tıkırtı gelmeye başladı vs vs derken araç gözümden iyice düştü. Aracı sattıktan sonrada fiyatlarda ciddi yükseldi gerek mtv indiriminin kalkması, gerek ahlaksız milletimizin fırsatçılığı fiyatları iyice yükseltmiş. Otomatiği ile manueline aynı paralar istenmiş bazı araçların, bazı ilanlar sıfır fiyatının 2 bin tl aşağısı vs. Neyse bu konuda çok öfkeliyim. Lafın kısası leon olabilir ama bir daha ibiza almayı kesinlikle düşünmüyorum, trim sesi az olan 100-110 bandında araç önerinizi alabilir miyim. Otomatik olmak zorunda değil. Şimdiden teşekkür ederim.

sizin için hayırlı olsun. Acıkcası bende aracımı satıp satmamak arasında tereddütteyim. Seat bakıcaksanız. Leon bakılabilir. Ama yakında yeni kasa cıkacagı için uzun vadede pek mantıklı gözükmüyor. Polo olabilir ama oda ibiza ile MBQ AO ortak platform oldugu için benzer sorunları gösterebilir. Yeni clio veya 208 i bekliye bilir veya 308 de baya p/f aracı oldugu söyleniyor. Tek problem peugeot a karsı biraz önyargı var arıza cıkarablir diye. Kolay gelsin simdiden

Leonu soracağım en iyi yer burasıdır sanırım. Leon trim sesi konusunda nasıl kullanan arkadaşlar objektif bir şekilde aktarırsa sevinirim.

sizin için hayırlı olsun. Acıkcası bende aracımı satıp satmamak arasında tereddütteyim. Seat bakıcaksanız. Leon bakılabilir. Ama yakında yeni kasa cıkacagı için uzun vadede pek mantıklı gözükmüyor. Polo olabilir ama oda ibiza ile MBQ AO ortak platform oldugu için benzer sorunları gösterebilir. Yeni clio veya 208 i bekliye bilir veya 308 de baya p/f aracı oldugu söyleniyor. Tek problem peugeot a karsı biraz önyargı var arıza cıkarablir diye. Kolay gelsin simdiden
308 in çok kaliteli olduğunu söylüyorlar YouTube da izlediğim inceleme videoları da çok olumlu bakalım seçeneklerimden birisi de bu.

Bu arada bende aracımı an itibarıyle malum siteye ilana koydum. Bakalım hayırlısı

Her iki aracı da kullanmış birisi olarak söyleyebilirim ki Leondaki trim sesi ibizadan daha fazla. 2017 model sıfır aldığım yeni ibizanın 2-3 yerinden trim sesi geliyordu, el freni düğmesinden bozuk yolda tık tık sesleri geliyordu, havalar sıcakken kapı kolları gıcırdıyordu. Ayrıca yolcu tarafı a sütun köşesinden de uzun yolda ses geliyor bastırınca geçiyordu, sinir bozucu olsa da çok kafaya takmamıştım. Şimdi 2016 Leon FR 41 bin km de geçmişini bildiğim yeni aracımda bir çok yerden trim sesi geliyor. Hepsi de parke yolda 20-30 km hızdayken. Asfaltta ses yok günahını almayalım. Gösterge paneli gıcırdıyor, arka sağ yolcu koltuğu katlama yerinden ses geliyor, sürücü tarafından kapı içinden basslı müzikte rahatsız edici titreme/zırıltı geliyor, direksiyon tarafından bazen ses geliyor. Bunlar sinir bozucu tek yaptığım müziğin sesini açarak bastırmak. Yüksek hızlarda asfaltta ses yok, bahsettiğim tüm sesler parke ve bozuk yolda düşük hızdayken geliyor. Bu yüzden araçtan soğumak benim için biraz lüks olur ben kabullenenlerdenim. Ama 2. el piyasası almış başını gitmiş, fiyatlar uçmuş geçen ay 130 a satılan araçlara şimdi 145 fiyat yazıyorlar. o_O

Son 2 ay içinde arabalarını satan birkaç arkadaşım var. Hepsi pişman oldu. Piyasa aldı başını gidiyor. Kolay gelsin.

Her iki aracı da kullanmış birisi olarak söyleyebilirim ki Leondaki trim sesi ibizadan daha fazla. 2017 model sıfır aldığım yeni ibizanın 2-3 yerinden trim sesi geliyordu, el freni düğmesinden bozuk yolda tık tık sesleri geliyordu, havalar sıcakken kapı kolları gıcırdıyordu. Ayrıca yolcu tarafı a sütun köşesinden de uzun yolda ses geliyor bastırınca geçiyordu, sinir bozucu olsa da çok kafaya takmamıştım. Şimdi 2016 Leon FR 41 bin km de geçmişini bildiğim yeni aracımda bir çok yerden trim sesi geliyor. Hepsi de parke yolda 20-30 km hızdayken. Asfaltta ses yok günahını almayalım. Gösterge paneli gıcırdıyor, arka sağ yolcu koltuğu katlama yerinden ses geliyor, sürücü tarafından kapı içinden basslı müzikte rahatsız edici titreme/zırıltı geliyor, direksiyon tarafından bazen ses geliyor. Bunlar sinir bozucu tek yaptığım müziğin sesini açarak bastırmak. Yüksek hızlarda asfaltta ses yok, bahsettiğim tüm sesler parke ve bozuk yolda düşük hızdayken geliyor. Bu yüzden araçtan soğumak benim için biraz lüks olur ben kabullenenlerdenim. Ama 2. el piyasası almış başını gitmiş, fiyatlar uçmuş geçen ay 130 a satılan araçlara şimdi 145 fiyat yazıyorlar. o_O
Bilgiler için çok teşekkür ederim. Baya yararlı oldu dikkate alacağım.

Geri
Üst Alt