Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

araç çekildi ama ceza gelmedi.

Huan61

Kayıtlı Üye
selamlar.
aracım istanbul plaka.
1 ay öce bursa ilinde aracımı çekti trafik polisi. yaklaşık 5 dakika sonra da çok yakındaki otoparktan aldım arabamı.
çekici parasını ve otopark parasını ödedim. makbuzlarımı aldım. bir de araç trafikten men edilme kağıdı vardı onu da imzalaşıp arabayı teslim aldım. bu evragı da ilk defa burada gördüm.

lakin ceza yok ortada. ne edevlette ne vergi dairesinde yok. elimde cezanın makbuzu da yok.

geçenlerde birisi bazen sadece çekiyorlar ceza yazmamış olabilirler dedi. böyle bir sey olmuş olabıilir mi.

çünkü istanbul da çekilince ceza anında görünüyor. 1 ay da bayağı uzun bir süre. ne dersiniz.?

selamlar.
aracım istanbul plaka.
1 ay öce bursa ilinde aracımı çekti trafik polisi. yaklaşık 5 dakika sonra da çok yakındaki otoparktan aldım arabamı.
çekici parasını ve otopark parasını ödedim. makbuzlarımı aldım. bir de araç trafikten men edilme kağıdı vardı onu da imzalaşıp arabayı teslim aldım. bu evragı da ilk defa burada gördüm.

lakin ceza yok ortada. ne edevlette ne vergi dairesinde yok. elimde cezanın makbuzu da yok.

geçenlerde birisi bazen sadece çekiyorlar ceza yazmamış olabilirler dedi. böyle bir sey olmuş olabıilir mi.

çünkü istanbul da çekilince ceza anında görünüyor. 1 ay da bayağı uzun bir süre. ne dersiniz.?
Geçmiş olsun aracın çekildiği yer alenen yasak değil ise bu tarz olaylar yaşanabiliyor. Misal aracım 2016 yılında İstanbul Etiler'den çekildi. Park yasağı tabelası vs hiç bir şey yok. Site sakinleri sitenin çevre yoluna araç park ettirmemek için sürekli şikayet ediyorlarmış. Aracı almaya gittim otoparka ve çeken memuru bekledim. Yarım saatlik bekleme sonrasında memur bey geldi ve ona aracımı neden çektiğini sordum çünkü park yasağı vs yoktu. Polisin bana söylediği 6,5m'den daha dar sokaklardan aracımı yasak olmasa dahi çekebilirmiş tabi size ceza yazmayacağım aracınız karşılıklı iki aracın güvenli geçişini engelleyecek şekilde park etmişti (6,5m'den dar) bu sebeple çektik ve ceza yazmayacağım dedi. Otopark ve çekici parasını ödemiştim ve sonrasında ceza gelmedi.

Geri
Üst Alt