Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Akü değişimi

Alihan76

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhabalar,hayırlı Ramazanlar sağlıklı günler dilerim.2013 Leon 1.4 TSI 140 hp S&S FR aracımın üzerinde şu anda 60 amper agm S&S akü var.Bilgi ekranında aracın enerji ihtiyacı yüksek vb.yazıyor.Akümü değiştirmek istiyorum Agm yerine Efb akü takarsam sorun yaşar mıyım? Değişim işleminde eski akümle marş yapıp yeniyi takıncaya kadar araç çalışırsa enerji kesintisi önlemi almış olur muyum?Teşekkürler..

Arkadaşlar merhabalar,hayırlı Ramazanlar sağlıklı günler dilerim.2013 Leon 1.4 TSI 140 hp S&S FR aracımın üzerinde şu anda 60 amper agm S&S akü var.Bilgi ekranında aracın enerji ihtiyacı yüksek vb.yazıyor.Akümü değiştirmek istiyorum Agm yerine Efb akü takarsam sorun yaşar mıyım? Değişim işleminde eski akümle marş yapıp yeniyi takıncaya kadar araç çalışırsa enerji kesintisi önlemi almış olur muyum?Teşekkürler..
Enerji kesintisi olsa bile sıkıntı olmaz ...start stop sık kullaniyirmusun..

Benim aracimda 2012 model ve hiç akü değişimi olmadi bu akü ne zaman değişir

bence önce aküyü derin şarj ettirin yok olmuyor ise aracın üzerinde
agm alacaksınız efb olmaz arac da geri fren kazanımı vardır efb taktıgınız zaman 5-6 ay sonra akü çöp olur şişip patlayabilir.

Yok çok fazla kullanmıyorum.Şu anda akü zayıf sanırım start stop çalışmıyor.
Çok fazla kullanmiyorsan olur..efb çünkü arasındaki fark biri daha çabuk şarj oluyor..hani AMG daha çabuk şarj olur diyelim şehir içinde 10 km yolda 2/ ışık var ve siz ss yi kullaniyorsunuz..o zaman sarj süresi diğer ışığa varana kadar akü dolsun diye ..

Aynı özellikte 2014 140 SS FR kullanıyorum, şuan fabrikasyon 59 amper efb akü var araçta.

Ekranda enerji ihtiyacı uyarısını start stop için veriyor aracı uzun süre kullanırsanız bu uyarıyı almazsınz çünkü akü kendini şarj eder. Start stopu kullanma gereği hissetmiyorsanız aküyü değiştirme ihtiyacı gereksiz olur diye düşünüyorum. İllaki değiştireceksenizde pahalı olan yani start stop uyumlu akü almanızı tavsiye ederim.

Geri
Üst Alt