Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Akü değişimi

Aküyü söküp şarj ettirsek sorun olur mu acaba?
Geçen ay bendede aynı şey vardı..aküyü elektirikciye bıraktım..hafta sonu şarj oldu.ama az bisey ampül açık kaldığında yine marş vurmadı yolda kaldım..mecbur aküyü değiştirmek zorunda kaldım..önce normal 72 a bir normal akü taktım mars aldı çalıştı..sonra SS arıza isigi yaktı bir ikitane daha arıza ışığı yaktı..bende arıza ışığı yakinca heyecan yapıp tekrar AMG taktırdım yine SS arıza yaktı..bir iki gün sonra söndü...acaba normal aküyle devam etseydim ışık sönermiydi dedim kendime..bende araç bir yıldır bende 2 kez kullanmisimdir..SS yi

Aküyü söküp şarj ettirsek sorun olur mu acaba?
Aküyü araçtan sökeceksiniz bazı araçlarda teyp kodu istiyor ama bilginiz olsun
derin şarj normal şarj gibi birsey değildir akü diyelim ki 6 ay yatmış bir araçta boşalmaya başlar derin şarjda aküyü eski performansına yakın noktaya getirme ihtimali var normal sıradan şarj değildir bu işlem ondan dolayı karışMasın. Eğer derin şarjda kurtarmadı yeni akü alacaksınız mutlaka üstünden çıkan agm ise onu alın :)

Aküyü araçtan sökeceksiniz bazı araçlarda teyp kodu istiyor ama bilginiz olsun
derin şarj normal şarj gibi birsey değildir akü diyelim ki 6 ay yatmış bir araçta boşalmaya başlar derin şarjda aküyü eski performansına yakın noktaya getirme ihtimali var normal sıradan şarj değildir bu işlem ondan dolayı karışMasın. Eğer derin şarjda kurtarmadı yeni akü alacaksınız mutlaka üstünden çıkan agm ise onu alın :)
Derin şarj olayını anladım..biraz açar mısınız..benim akü bosami gitti yoksa..

Derin şarj olayını anladım..biraz açar mısınız..benim akü bosami gitti yoksa..
[
/Derin Deşarj, bir akünün nominal kapasitesinin %20’si seviyesine kadar deşarj olması durumudur. Fazla Derin deşarj, akünün iç direncini arttırarak, plakaların sülfatlaşmasına neden olur ve böylece akü kapasitesine, çalışma ömrüne olumsuz yönde etki eder.
Ne az ne fazla olacak benim gemi elektrik elektronik mağazam var müşterilerim akü isteyince önce sorarım hatta geçen yine 2 adet 60 /2 adet 180 gönderiler 6 ay yatmış akülerdi ve 2 yolu geçmişti 70performansla geri gönderdik
Önce kurtarabilirmiyiz ona bakmak lazım :)

Akünüz orijinal ise önce bu işlemleri deneyin eğer olmaz ise yenisini alırsınız bu işlemler sadece bir gününüzü çalar ama yeni bir akü belki almamış olursunuz :)

Ekli dosyalar

• 007F6609-C502-4E16-93FB-A1149758ED7B.jpeg
    007F6609-C502-4E16-93FB-A1149758ED7B.jpeg
    185.5 KB · Görüntüleme: 28
  • 87A284E4-9D9F-46BD-9BCC-0200D223C4F8.jpeg
    87A284E4-9D9F-46BD-9BCC-0200D223C4F8.jpeg
    199.5 KB · Görüntüleme: 30
Leon araçlarda kontağı kapattıktan sonra gösterge panelindeki tuşa basılı tutunca akünüzün durumunuz öğrenebilirsiniz.Bende soc%70-80 çıkıyor.Dışarda ölçtürdüm 12.2 çıktı yeterli bir seviye değil mi sizce? Start stop bu seviyede olmasına rağmen çalışmıyor.

Leon araçlarda kontağı kapattıktan sonra gösterge panelindeki tuşa basılı tutunca akünüzün durumunuz öğrenebilirsiniz.Bende soc%70-80 çıkıyor.Dışarda ölçtürdüm 12.2 çıktı yeterli bir seviye değil mi sizce? Start stop bu seviyede olmasına rağmen çalışmıyor.
Aküyü marş yapıyorken bir ölçün ne kadar düşüyor ona göre bir karar verirsiniz

Geri
Üst Alt