Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Airbag Işığı

mstf_shn26

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,

2006 model Cordobam var. Kendi kendine airbag ışığı yandı. Sanayide bir Vw özel servise uğradım biraz yoğunlardı, yan dükkandan birisini çağırdılar onun da cordobası varmış elinde bir elm327 benzeri cihazla geldi, telefonla bağlanıp airbag ışığını söndürdü. Bir hafta sonra airbag ışığı tekrar yandı. Koltukların altındaki kablolardan olabilir diye düşünüp şoför koltuğunu söktüm ama altında hiç kablo olmadığını gördüm. Ne şoför koltuğunda ne ön yolcu koltuğunda altta kablo yok ve koltuklarda boşta kablo soketi falan da yok. Emniyet kemer tokalarına da kablo gelmiyor. Cordobası olan arkadaşlar kendi araçlarına bakıp yazabilirlermi koltuklarınızın altında kablo var mı yok mu? Nette biraz araştırdım SRP airbag sistemleri emniyet kemerlerinden bağımsız çalışıyormuş yani emniyet kemeri takılı olsun olmasın kazanın şiddetine göre airbag açılıyormuş. Cordobalarda SRP airbag sistemimi var? Youtube ta yabancı bir videoda genelde torpido üzerindeki göğüste bulunan yolcu airbag soketinin oksit yada gevşeme nedeniyle temazsızlık yapmasından bahsediliyor. Yardımlarınızı bekliyorum, herkese hayırlı ramazanlar dilerim.

Bu Seat lar da kronik bir sorun benimde aynı sorunum vardı direksiyon zembereğini değiştirdiler 1 senedir yanmaz

Zemberekten de olabilir once bir detayli bakmak lazim. Hangi hava yastigini gormuyor acaba? Ya da hangisinda problem goruyor. Direksiyondakinde mi digerinde mi? Ona bir bakmak lazim..

Evet arkadaslar bugun bir airbagciye ugradim. Araca baglanip hata koduna bakti. Surucu hava yastigi hatasi dedi.Hatayi silemedi. Direksiyondaki hava yastiginin oldugu göbeği söktü sokete bakti hava yastigi orjinal patlamamis ama soketiyle ugrasilmis dedi. Daha once temassizlik yaptiysa soketle ugrasmis olabilirler dedi. Sadece soket degil zembereğede bakariz toplam tamir masrafin 350 tl olur dedi garantisini veririm dedi. Sizce fiyat normalmi.

Evet arkadaslar bugun bir airbagciye ugradim. Araca baglanip hata koduna bakti. Surucu hava yastigi hatasi dedi.Hatayi silemedi. Direksiyondaki hava yastiginin oldugu göbeği söktü sokete bakti hava yastigi orjinal patlamamis ama soketiyle ugrasilmis dedi. Daha once temassizlik yaptiysa soketle ugrasmis olabilirler dedi. Sadece soket degil zembereğede bakariz toplam tamir masrafin 350 tl olur dedi garantisini veririm dedi. Sizce fiyat normalmi.

Garanti veriyorsa yaptır üstad,kafan rahat olur.Garanti verip sorun çıktığında red eden ustalarda çok dikkat et bir yazılı belge almanı öneririm.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

@mertcelik3576 ustada kesinlikle katiliyorum. 350 lira parca ve iscilik icin normal. sorun zemberekteyse zemberegi disardan alayim desen 250 liranin altina zor alirsin. Birde saglam ve uyumlu olma durumu var tabi. Ama durumu zemberek degisecek olarak hesapliyorum. Yoksa fiyat fazla kalir...

Teşekkürler arkadaşlar. Bugün muayeneye gideceğim yaklaşık 500 tl tutuyor. Gelecek ay da airbag tamirini yaptıracağım, malum ekonomik nedenler:confused:

Arkadaşlar airbag arıza göstergesinin lambasını sökülse herhangi bir sorun olur mu lamba arızası verir mi

Geri
Üst Alt