Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DUYURU ACT Motor Zırlama Problemi Çözümü

Atecateam

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Merhaba,

ACT Motorlarda 30.000km'den sonra bir zırlama problemi oluyor bununla ilgili aşağıda bazı linkler vereceğim ancak sorunu ve çözümü anlatarak konuya başlayayım.

ACT motorlar 2 silindir ve 4 silindir modu ile çalışan motorlardır.
Doğuş hatta Seat İspanya ile yazışmama aracımı defalarca servise bırakmama rağmen yaptıkları tüm incelemelerde sorunu bulamamaları neticesinde olaya teknik bir personel olduğum için kendim el attım.
2 Silindir 4 silindir değişimlerinde artan titreşim oranı nedeniyle 30.000km'ye kadar her hangi bir problem yok ancak sonrasında wastegate kolunda bir boşluk oluştuğunu farkettim. Bu boşluk nedeniyle düşük hızda araç kararsız devirde giderken(vitesi yükselteyim mi düşüreyim mi belirsizliği) camlar açıkken büyük bir zırlama sesi geliyor. Bu zırlama 2 silindir moduna geçtiği anda artan sarsıntılı çalışma nedeniyle duyuluyor.
Duyduğunuz bu sesi araç soğukken kaputu açıp wastegate koluna parmağınızla vurarak duymanız mümkün.
Bu boşluğun araca zararları var tek zararı ses değil.
Eksenel kaçıklık nedeniyle kol görevini doğru zamanlamalı yapamıyor. Turbo şişiyor ve geç boşalıyor. Bu gecikme turbonun sıkışıp dışa yağ basmasına neden oluyor.
Vites geçişleri uzamaya başlıyor araç yığılıyor.
Yakıtınız artıyor.
Aşağıdaki linklerde sorunun ne olduğunu nasıl çözüldüğünü görebilirsiniz.
Teşekkürler
19999

Sorun:
Çözüm:
Parça: https://s.click.aliexpress.com/e/crki6Kk (1.4 TSI'lar için uyumludur 1.0 motorlar için üreticiye sormanız tavsiye edilir. )

Cok guzel ve faydali bir calisma olmus arastirmaniza elinize yureginize saglik

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar Merhaba,
Bu sorun ile ilgili 2. seviye bir problemde söz konusu bunu da çok yakın bir zamanda (15 gün içinde) sizlere anlatacağım. Yazımı takip etmeye devam edin.

Teşekkürler

Merhaba benim aracım da da aynı problem var. Araca ne gibi zararı oluyor ve başka bir parça arızası söz konusumudur.

Arkadaşlar Merhaba,
Bu sorun ile ilgili 2. seviye bir problemde söz konusu bunu da çok yakın bir zamanda (15 gün içinde) sizlere anlatacağım. Yazımı takip etmeye devam edin.

Teşekkürler
Merhaba benim araçtaysa aynı problem var. Başka ne gibi bir zararı var acaba bu klips ile sorunu tamamen çözülüyormu ?

Merhabalar,

Bende de bu ses duyuluyor ve sanki 2 silindir kapandığında titreme oluyor. Nasıl çözebilirim ? Trafikte çok can sıkıyor.

Teşekkürler.

Arkadaşlar Merhaba,

ACT Motorlarda 30.000km'den sonra bir zırlama problemi oluyor bununla ilgili aşağıda bazı linkler vereceğim ancak sorunu ve çözümü anlatarak konuya başlayayım.

ACT motorlar 2 silindir ve 4 silindir modu ile çalışan motorlardır.
Doğuş hatta Seat İspanya ile yazışmama aracımı defalarca servise bırakmama rağmen yaptıkları tüm incelemelerde sorunu bulamamaları neticesinde olaya teknik bir personel olduğum için kendim el attım.
2 Silindir 4 silindir değişimlerinde artan titreşim oranı nedeniyle 30.000km'ye kadar her hangi bir problem yok ancak sonrasında wastegate kolunda bir boşluk oluştuğunu farkettim. Bu boşluk nedeniyle düşük hızda araç kararsız devirde giderken(vitesi yükselteyim mi düşüreyim mi belirsizliği) camlar açıkken büyük bir zırlama sesi geliyor. Bu zırlama 2 silindir moduna geçtiği anda artan sarsıntılı çalışma nedeniyle duyuluyor.
Duyduğunuz bu sesi araç soğukken kaputu açıp wastegate koluna parmağınızla vurarak duymanız mümkün.
Bu boşluğun araca zararları var tek zararı ses değil.
Eksenel kaçıklık nedeniyle kol görevini doğru zamanlamalı yapamıyor. Turbo şişiyor ve geç boşalıyor. Bu gecikme turbonun sıkışıp dışa yağ basmasına neden oluyor.
Vites geçişleri uzamaya başlıyor araç yığılıyor.
Yakıtınız artıyor.
Aşağıdaki linklerde sorunun ne olduğunu nasıl çözüldüğünü görebilirsiniz.
Teşekkürler
Ekli dosyayı görüntüle 19999

Sorun:
Çözüm:
Parça: https://s.click.aliexpress.com/e/crki6Kk (1.4 TSI'lar için uyumludur 1.0 motorlar için üreticiye sormanız tavsiye edilir. )
Merhaba aynı sorun 2018 tiquan aracımda var ses çok rahatsız edici seviyede ve servise götürdüğümde wastegate değişmesi gerek dedi o parçada turbo ile beraber değişir diyor kendileride bişey bildikleri yok. İstanbuldaki hocalarımıza danışmamız lazım diyerek aracı 1 hafta serviste işlem görmek için randevu veriyor. Buna çözüm için yardımcı olur musunuz
Aracım: Volkswagen tiquan 2018 model 1.4 tsi 150 bg

Merhaba aynı sorun bendede var yardımcı olur musunuz nasıl yapılabilir bu sorun ? Linklere videolara ulaşamıyoruz

Geri
Üst Alt