Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Acil Seat ibiza 2014 1.4 style hakkında

zaraki11

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba; ilk aracım olarak bu araca niyetlendim. Araç 40binde benzin lpg boya değişen hata yok. Sorularım için yardımcı olursanız çok sevinirim. Şöyle ki :
1- Araç fiyatı 60 bin piyasanın durumu belli ama çok mu pahalı almış oluyorum?

2- 2.el piyasası hızlı mıdır satmak istesem?

3- Uzun yolda çok kullanacağım performans olarak çok üzer mi beni 85 hp?

4- Kullanan arkadaşlar 2 kişi için aracın bagaj durumu nasıl? Memlekete gidip gelmede getirilen şeylerin taşınmasında çok küçük geldi mi?

Sorunlarım profesyonel arkadaşlar için absürt basit gelmiş olabilir. Ancak ilk araç tecrübem olacak insan çok bilgisiz ve evhamlı hissediyor.

Herkese hayırlı günler.

Benimde ilk aracım Seat ibiza 1.4 2013 style, soruların cevabına gelecek olursak, aracın piyasası 55-65 arası şu aralar ortalama 60 bin. 60 bin iyi fiyat kmsi düşükmüş style paket olarak varsayiyorum. Reference paket ise pahalı. Bagajı küçük biraz iki tane orta boy valiz sığıyor. LPG li ise ekonomik bir araç. Uzun yolda çok az yakıyor. 100 le giderseniz 100 km de 6.4 litre LPG tüketiyor. Benzinli ise yakıt tüketimi 100 km de 5 litre olur. Performans olarak ne beklediginize bağlı. Sonuçta 85 beygir 138 nm tork var. Ama şu nokta önemli bu segmentte 85 beygir araçlarda 138 nm Torku baska arabada göremezsin ve bu Torku 3800 devirde veriyor. Satış konusunda çok bir fikrim yok halen kullaniyorum ben aracı.

Tavsiyem bütçeyi az daha zorlayarak Tsi motorlu bakın. Hem ekonomik, hem performanslı. 1,2 atmosferik Clio vardı. Sıfır almıştım. 1,5 sene zor dayandım. Kanser olmadan sattım kurtuldum. :)

Tavsiyem bütçeyi az daha zorlayarak Tsi motorlu bakın. Hem ekonomik, hem performanslı. 1,2 atmosferik Clio vardı. Sıfır almıştım. 1,5 sene zor dayandım. Kanser olmadan sattım kurtuldum. :)
Eyvallah kardeşim çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

Benimde ilk aracım Seat ibiza 1.4 2013 style, soruların cevabına gelecek olursak, aracın piyasası 55-65 arası şu aralar ortalama 60 bin. 60 bin iyi fiyat kmsi düşükmüş style paket olarak varsayiyorum. Reference paket ise pahalı. Bagajı küçük biraz iki tane orta boy valiz sığıyor. LPG li ise ekonomik bir araç. Uzun yolda çok az yakıyor. 100 le giderseniz 100 km de 6.4 litre LPG tüketiyor. Benzinli ise yakıt tüketimi 100 km de 5 litre olur. Performans olarak ne beklediginize bağlı. Sonuçta 85 beygir 138 nm tork var. Ama şu nokta önemli bu segmentte 85 beygir araçlarda 138 nm Torku baska arabada göremezsin ve bu Torku 3800 devirde veriyor. Satış konusunda çok bir fikrim yok halen kullaniyorum ben aracı.
Style paket. Yeni evliyim, hanım memleketi uzak o yüzden bayağı uzun yol yapcam Allah nasip ederse. Performans olarak çok süründürmesin yeter çok hız sever birisi değilim. Siz kullanan birisi olarak memnun musunuz? Bakım masrafları nasıldır? Verdiğiniz bilgiler için de çok teşekkür ederim.

Style paket. Yeni evliyim, hanım memleketi uzak o yüzden bayağı uzun yol yapcam Allah nasip ederse. Performans olarak çok süründürmesin yeter çok hız sever birisi değilim. Siz kullanan birisi olarak memnun musunuz? Bakım masrafları nasıldır? Verdiğiniz bilgiler için de çok teşekkür ederim.
Araç bastın mi gidiyorda gitmiyor değil yani bende uzun yol yapıyorum uzun yolda sıkıldığımda basıyorum 160 ı filan çok rahat görüyor. Yağı filtreyi değiştirirsin bir tek onuda dışarda yaptırırsın 10 bin km de 300-350 lira bakım masrafın olur. Ben memnunum, ses yalıtımı güzel uzun yolda bu önemlidir mesela. 6 ayda 10 bin km yaptım Ibiza ile herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

60 bin mi
Way way wayy
Ne olmuş ibiza efendi öyle yaaa.
Ben 3 sene önce 37 bine almıştım 3 senede nası bu hale gelmiş yaaa
Valla o rakama 5 bin daha koy tsi Leon bak derim
Ben 8 ay zor dayandım ( haftada 2 gün bindiğim halde )
Satıp hemen Leon FR aldım.
2 kişi için ideal gözüksede bir süre sonra performansı seni tatmin etmeyecektir ( her ne kadar hızı sevmiyorum desende bu araçtan memnun kalırmısın bilemem )
Yinede son sözüm
Tercih meselesi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

60 bin mi
Way way wayy
Ne olmuş ibiza efendi öyle yaaa.
Ben 3 sene önce 37 bine almıştım 3 senede nası bu hale gelmiş yaaa
Valla o rakama 5 bin daha koy tsi Leon bak derim
Ben 8 ay zor dayandım ( haftada 2 gün bindiğim halde )
Satıp hemen Leon FR aldım.
2 kişi için ideal gözüksede bir süre sonra performansı seni tatmin etmeyecektir ( her ne kadar hızı sevmiyorum desende bu araçtan memnun kalırmısın bilemem )
Yinede son sözüm
Tercih meselesi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Piyasa berbat durumda gerçekten de. Ancak leon da sabit durmadı onunda 65 e temizi yok, bulamam. Bu araç tanıdık bildik temizliğine güvendiğim araç olduğu için ön plana çıktı. Bakalım bu piyasada araç almak gerçekten insanı kanser ediyor.

Geri
Üst Alt